• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Dreiging van onteigening heeft weinig effect op verwaarloosde percelen in Paramaribo- Noord

Ida Thornhill door Ida Thornhill
27 februari 2026 20:00
in Suriname
perceel

'Twijfels over daadwerkelijke handhaving door de overheid'. Illustratiefoto.

Hoewel de autoriteiten in Paramaribo recentelijk hebben gewaarschuwd dat slecht onderhouden percelen kunnen worden onteigend, is daar in de praktijk nog weinig van te merken.

In verschillende buurten, vooral in het noorden van de stad, liggen gronden er nog altijd verwaarloosd bij.

Bewoners klagen dat er ondanks de dreigende maatregelen nauwelijks verbetering zichtbaar is. Het gevolg is dat het straatbeeld op sommige plekken ernstig wordt aangetast.

Ook groeit de bezorgdheid over de mogelijke gevolgen voor de leefbaarheid en veiligheid.

Zichtbare verwaarlozing blijft aanhouden

In straten zoals de Powisietraat, Acetyleenstraat, Anamoestraat en Syenietstraat zijn meerdere percelen waar het gras al lange tijd ongecontroleerd groeit.

Sommige stukken grond zijn volledig overwoekerd, wat een onverzorgde en verlaten indruk geeft. Volgens omwonenden is er al geruime tijd sprake van achterstallig onderhoud zonder dat eigenaren actie ondernemen.

Dit zorgt voor frustratie bij bewoners die hun eigen erf wel netjes onderhouden en waarde hechten aan een verzorgde woonomgeving.

Daarnaast vrezen sommigen dat deze verlaten percelen een schuilplaats kunnen worden voor ongedierte en ongewenste activiteiten.

Twijfels over daadwerkelijke handhaving door de overheid

De overheid heeft duidelijk gemaakt dat grondeigenaren verplicht zijn hun percelen te onderhouden en dat nalatigheid kan leiden tot intrekking van grondrechten.

Deze waarschuwing moest eigenaren aansporen om hun verantwoordelijkheid te nemen. Tot nu toe lijkt het effect echter beperkt, aangezien veel percelen nog steeds in slechte staat verkeren.

Dit roept vragen op over de mate waarin de aangekondigde maatregelen daadwerkelijk zullen worden uitgevoerd.

Buurtbewoners hopen dat er spoedig concrete stappen volgen. Zij vinden dat langdurige verwaarlozing niet zonder gevolgen mag blijven.

Voor velen is het belangrijk dat de overheid niet alleen waarschuwt, maar ook zichtbaar optreedt. Pas wanneer er daadwerkelijk percelen worden ingetrokken, zal volgens hen duidelijk worden dat de regels serieus worden gehandhaafd.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ABS-cijfers tonen verdere prijsstijgingen in 2026.
Suriname

Stijgende kosten van levensonderhoud blijven politiek heet hangijzer

Loon in Suriname niet meer toereikend.
Suriname

Frustratie onder inwoners groeit nu salaris nauwelijks basisbehoeften dekt

Volgens Pinas klopt het dat Suriname economische risico’s kent, maar betekent dat niet automatisch dat de SRD richting SRD 50 of hoger zal schieten.
Suriname

‘Ramcharan maakt samenleving onnodig bang met waardedaling SRD’

Minister Pokie in gesprek met haar Braziliaanse ambtgenoot
Suriname

Suriname en Brazilië bespreken samenwerking rond sociale bescherming

President Simons stapt in het vliegtuig op weg naar Brazilië en de Dominicaanse Republiek
Suriname

Simons zoekt in Brazilië en Dominicaanse Republiek naar economische kansen

Met name senioren die een uitkering uit Nederland ontvangen zeggen dat zij steeds meer kwijt zijn aan hun dagelijkse boodschappen. Foto: illustratief
Lifestyle

Leven in Suriname wordt ook met euro inkomen steeds zwaarder

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws