• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Door verhoging omzetbelasting extra SRD 22 miljoen inkomsten

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 oktober 2021 07:20
in Nieuws
belasting sparen besparing geld begroting

GFC NIEUWSREDACTIE- De verhoging van de omzetbelasting in Suriname naar 12% mag niet zorgen voor enorme prijsstijgingen, omdat dit percentage al werd gehanteerd voor invoerrechten.

Ook is het zo dat 12% niet zal gelden voor basisgoederen.

Verder is de vrijstelling voor kleine ondernemers verhoogd van SRD 6.000 naar nu SRD 24.000 omzet per jaar.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Transman (22) zegt dat hij vrouwen van elke andere man kan stelen, omdat hij ‘weet hoe hun geslachtsdeel werkt’

Directeur der Belastingdienst Ismael Kalaykhan, roept importeurs en winkeliers op om de prijzen niet naar willekeur te verhogen. Doordat de belastingdienst niet goed genoeg uitgerust is om controle uit te oefenen, wordt misbruik van gemaakt.

Indien de afdracht op de correcte manier plaatsvindt aan de staat, zijn de inkomsten geschat op SRD 22 miljoen.

De Belastingdienst heeft officieel bekendgemaakt dat met ingang van 1 oktober de tarieven van de Omzetbelasting gewijzigd en vastgesteld zijn op 12% voor de levering van belaste goederen die in Suriname zijn vervaardigd en het verrichten van diensten die zijn genoemd in bijlage 2 van de wet OB.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

Mis dit niet:

Nederlandse militaire zorgverleners ondersteunen gezondheidszorg in Suriname

Oud-militair Surinaams Nationaal Leger voor rechter in Den Haag wegens vermeende oorlogsmisdrijven

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Nederlandse militaire zorgverleners ondersteunen gezondheidszorg in Suriname.
Nederland

Nederlandse militaire zorgverleners ondersteunen gezondheidszorg in Suriname

Verdachte moet zich verantwoorden voor dodelijke acties tijdens Binnenlandse Oorlog in Suriname.
Nederland

Oud-militair Surinaams Nationaal Leger voor rechter in Den Haag wegens vermeende oorlogsmisdrijven

NV havenbeheer
Suriname

VSB eist dringend duidelijkheid over gewijzigde Negatieve Lijst: ondernemers vrezen extra kosten en vertragingen

Simons en directeur Clifton Lienga van de SWM hebben het drinkwatersysteem in Sunny Point officieel in gebruik genomen.
Suriname

Drinkwater stroomt weer in Sunny Point na jarenlange problemen met watervoorziening

President Jennifer Simons en de Vietnamese ambassadeur Bùi Văn Nghị bespraken tijdens zijn afscheidsbezoek nieuwe mogelijkheden voor samenwerking op het gebied van landbouw, energie en klimaat. Foto: CDS
Suriname

Vietnam wil Suriname helpen met rijstexport en samenwerking in olie- en gassector

Een gedeelte van de Slangenhoutstraat wordt tijdelijk afgesloten vanwege ontwateringswerkzaamheden.
Suriname

Slangenhoutstraat tot 22 oktober deels afgesloten: politie waarschuwt voor verkeersdrukte

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws