• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

DNA-lid Sampie: Zaailand Internaat mag geen school worden!

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
16 maart 2023 11:18 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:17
in Nieuws
zaailand internaat

GFC NIEUWSREDACTIE- “Zaailand Internaat wordt een school? Dit plan is een harde trap in het gezicht van ouders en leerlingen uit het binnenland die denken dat de overheid het echt meent, wanneer die praat over ondersteuning aan kinderen uit het binnenland om hun studie in Paramaribo succesvol af te ronden.”

Dit zegt lid van De Nationale Assemblee (DNA), Edgar Sampie. Hij is lid van de Surinaamse regeringscoalitiepartij ABOP.

Sampie: “Ik zal dit plan nooit ondersteunen en ik zal zwaar protesteren hiertegen. Terwijl ik al jaren vragen in het parlement stelt over de renovatie en openstelling van Zaailand Internaat, welke toen afgekeurd was door BOG, wist ik niet dat de regering achter gesloten deuren bezig was het internaat om te bouwen tot een school. Dit, terwijl de regering mij geen duidelijk antwoord kon geven op mijn vragen over de internaten Zaailand en VOS. Zelfs het personeel wordt niet geïnformeerd over de toekomst van het internaat. Dat kan niet.”

“Dit is een gek besluit, terwijl ouders uit het binnenland al jaren vragen goede opvang voor hun kinderen uit het binnenland. In Zaailand Internaat alleen kunnen 100+ leerlingen uit het binnenland en randdistricten opgevangen worden.”

“Zaailand Internaat heeft een aantal grootheden voortgebracht door en dat bewijst het nut van goede opvang en begeleiding van leerlingen uit het binnenland en de randdistricten. Zelfs de ondervoorzitter van het Parlement is een product van het Zaailand Internaat.”

“Dit is de laatste blunder in de laatste dagen van minister Levens als minister van Onderwijs. Liever vraagt de NPS aan haar om dit plan in de prullenbak te gooien. Ik roep alle oud-studenten uit Zaailand om hiertegen te protesteren. Ook de DNA-voorzitter en de vicepresident roep ik op om hiertegen te vechten,” aldus Sampie.

Bekijk ook:

Directie NIS neemt extra veiligheidsmaatregelen na nachtelijke inbraak

Bezoek Wenzhou versterkt culturele brug tussen Suriname en China

ShareTweetSendSend

Meer berichten

NIS pleit voor permanente beveiliging na inbraak en vernielingen
Suriname

Directie NIS neemt extra veiligheidsmaatregelen na nachtelijke inbraak

Chinese delegatie benadrukt belang van kwaliteit en duurzaamheid bij verdere ontwikkeling CI AdeKUS.
Suriname

Bezoek Wenzhou versterkt culturele brug tussen Suriname en China

Samenwerking tussen CBvS en banken essentieel voor integere financiële sector.
Suriname

CBvS bespreekt financiële integriteit en bankresolutie met Surinaamse bankensector

Surinamers met een Nederlandse bijstandsuitkering mogen geld naar het buitenland sturen, maar gemeenten kunnen bij opvallende geldstromen de financiële situatie controleren.
Lifestyle

Surinamers met Nederlandse bijstand kunnen controle krijgen op bankafschriften bij geldzendingen

Nieuwe grondeigenaren in Coronie opgeroepen te investeren in ontwikkeling district.
Suriname

President Simons: gebruik de grond waarvoor die is uitgegeven en bouw aan de toekomst

Zonder goede voorbereiding profiteert Suriname niet optimaal van olie- en gasopbrengsten.
Suriname

Stichting Passie voor Suriname pleit voor langetermijnvisie op local content

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws