Het Directoraat Internationale Samenwerking (DIS) van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking heeft vandaag een consultatiesessie gehouden met het United Nations Children’s Fund (UNICEF), diverse ministeries en partners. De bijeenkomst stond in het teken van het thema Advancing Children’s Rights through UNICEF’s Caribbean Multi-Country Office.
De sessie vond plaats op het ministerie en maakte deel uit van de UN80-week, ter gelegenheid van de 80ste verjaardag van de Verenigde Naties. Tijdens deze eerste ronde van consultaties werd de basis gelegd voor het nieuwe samenwerkingsprogramma tussen Suriname en UNICEF.
Directeur Elizabeth Bradley van DIS benadrukte in haar toespraak het belang van samenwerking.
“Vandaag zetten we de eerste stap. Programma’s vormgeven is geen administratief proces, maar een moment om stil te staan bij wat werkt voor onze kinderen, wat beter kan en wat écht nodig is. Alleen door gezamenlijke aanpakken kunnen programma’s worden gerealiseerd die daadwerkelijk impact hebben op het leven van Surinaamse kinderen,” aldus Bradley.
Ze prees UNICEF voor de bereidheid om te luisteren naar lokale partners en om maatwerk te leveren dat aansluit bij nationale prioriteiten en context. Suriname, zo gaf zij aan, streeft naar nauwe samenwerking met internationale partners, gebaseerd op wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
“Partnerschap betekent niet één richting op, maar samen zoeken naar oplossingen die werken. Samen willen we investeren in de bescherming, ontwikkeling en rechten van elk kind, zodat ieder kind gezond kan opgroeien, goed onderwijs krijgt en zijn of haar potentieel volledig kan bereiken,” zei Bradley.
UNICEF-vertegenwoordiger Gabriel Vockel legde de nadruk op het belang van luisteren.
“Wanneer een architect een huis ontwerpt, moet hij eerst luisteren naar de mensen die erin gaan wonen. Op dezelfde manier moeten wij, als VN-organisatie, luisteren naar de mensen voor wie we werken – de kinderen van Suriname,” verklaarde hij.
Vockel erkende de wereldwijde uitdagingen waarmee het VN-systeem te maken heeft, maar benadrukte dat UNICEF’s inzet onverminderd blijft. Ondanks financiële en structurele beperkingen blijft de organisatie samenwerken met overheden, partners en gemeenschappen om de rechten en het welzijn van elk kind in het Caribisch gebied te bevorderen.
De consultatie markeert een belangrijke stap in de verdieping van de samenwerking tussen Suriname en UNICEF, met bijzondere aandacht voor thema’s als onderwijs, kinderbescherming, gezondheid en jongerenparticipatie. Beide partijen spraken hun ambitie uit om samen te bouwen aan een toekomst waarin elk kind de kans krijgt om te bloeien.