• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Directoraat ondernemerschap beëindigt training met certificaten voor 11 ondernemers in Commewijne

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
2 augustus 2024 12:25
in Suriname
certificaart

Het directoraat Ondernemerschap (DO) van het ministerie van Economische Zaken, Ondernemerschap en Technologische Innovatie (EZ), heeft na een onderbreking de training “Basisvaardigheden Ondernemerschap” hervat.

De training heeft als doel om onder andere ondernemerschap te stimuleren ter bevordering van de economie in Suriname.

De ondernemers van Commewijne hebben op donderdag 1 augustus en vrijdag 2 augustus de training hervat in het Bastion, waarbij zij certificaten in ontvangst hebben genomen op de laatste dag.

Tijdens de training hebben de ondernemers zich kunnen oriënteren en verdiepen in het schrijven van een businessplan, business canvas model, financiële administratie en kostprijscalculatie.

Zij moesten in groepen werken om deze elementen toe te passen voor het operationaliseren van een goede onderneming.

Na de training hebben 11 ondernemers hun certificaten in ontvangst genomen.

Directeur Ondernemerschap, Karishma Mathoera, heeft aangegeven dat het landelijk trainingstraject een project is van het ministerie van EZ, waarbij de startende en doorstartende ondernemers getraind worden.

Mathoera benadrukt dat ondanks de betreurende onderbreking het van belang is om deze training door te zetten, waarbij ondernemers getraind worden in hoe zij operationeel hun onderneming professioneler en winstgevend kunnen maken.

Directeur Mathoera heeft aangegeven dat ondernemers na deze training een informatieve bagage zullen hebben om efficiënter en professioneler hun producten en of diensten op de markt te brengen.

Hierdoor kunnen banen, meer omzet en meer cashflow, zelfredzaamheid en productie gecreëerd worden, waarbij ondernemers kunnen exporteren zodat er een gezonde verhouding kan komen tussen import en export.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

zwanger
Lifestyle

Steeds meer Surinaamse vrouwen zonder kinderen, wat zijn de consequenties?

e bike ebike paramaribo scooter brommer verkeer
Suriname

KIVC roept ouders op kinderen veilig te houden op e-bikes

valuta euro dollar geld
Suriname

Verdienen cambiohouders echt zoveel geld? Dit is hoe het werkt in Suriname

Alarm zwaailicht
Suriname

Smeerolielekkage in Para-Oost, politie sluit sabotage niet uit

reizen vliegtuig cabine
Nederland

Wat passagiers op de route Schiphol – Zanderij moeten weten over gedrag aan boord

kaars-aansteken
Suriname

Jaarafsluitingsfeest Commissariaat Commewijne afgelast na tragedie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws