• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Dierenorganisaties in Suriname roepen op tot extra aandacht voor dierenwelzijn tijdens vuurwerkperiode

Shafely King door Shafely King
19 december 2024 06:00
in Suriname
Werelddierendag

Met de naderende jaarwisseling roepen dierenorganisaties in Suriname op om extra aandacht te schenken aan het welzijn van dieren, die vaak grote stress ervaren door het afsteken van vuurwerk.

Voor veel mensen is het een tijd van feest en gezelligheid, maar voor de meeste dieren kan het een echte nachtmerrie zijn.

Ze horen geluiden namelijk veel luider dan mensen, waardoor vuurwerk bijzonder pijnlijk voor hen is.

De organisaties adviseren om dieren niet overdreven te troosten, aangezien dit de angst kan versterken.

In plaats daarvan is het belangrijk om kalm te blijven en het dier niet te straffen voor angstige reacties.

Huisdieren moeten tijdens de vuurwerkperiode binnen of op een andere veilige plek worden gehouden, waar scherpe voorwerpen worden vermeden.

Het is ook nuttig om de gordijnen te sluiten, het licht aan te houden en eventueel de radio of televisie te gebruiken om het geluid van het vuurwerk te dempen.

Voor extreem angstige beesten kunnen kalmerende middelen helpen, maar deze mogen alleen na overleg met een dierenarts worden gebruikt.

De dierenstichtingen waarschuwen ook dat sommige dieren, zoals honden, naar het vuurwerk kunnen rennen, wat gevaarlijk kan zijn.

Vogels in een kooi kunnen het beste met een doek worden bedekt, maar er moet voldoende ventilatie zijn.

Tot slot wordt aangeraden om de wachtdienstregeling van dierenartsen in de gaten te houden.

De instanties roepen op om rekening te houden met het welzijn van dieren en hen een veilige jaarwisseling te bieden.

ShareTweetSend

Meer berichten

vrouw dame
Lifestyle

21-jarige vrouw uit Paramaribo vermist na ruzie over geheime relatie met 69- jarige heer

winkel boodschappen supermarkt
Suriname

Bevolking moet rekening houden met blijvend hoge prijzen

ebs brunswijk directie
Suriname

Nieuwe leiding bij EBS: Mathoera Technisch Directeur, Brunings en Goerdat in RvC

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws