• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Diaspora in VS opgeroepen Suriname te helpen opbouwen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 september 2022 06:00
in Nieuws
santokhi

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse diaspora in de Verenigde Staten van Amerika is door president Chandrikapersad Santokhi opgeroepen haar land van herkomst mede te helpen opbouwen.

Het staatshoofd heeft de Surinamers overzee maandag toegesproken tijdens zijn bezoek aan New York, waar hij de 77ste Algemene Vergadering van de Verenigde Naties (AVVN) zal bijwonen.

Santokhi deed een oproep tot samenwerken aan de ontwikkeling van Suriname. Hij stelde dat er met publieke en private samenwerking meer bereikt kan worden. In dit kader heeft de regering het voor diaspora-investeerders mogelijk gemaakt om gemakkelijker in Suriname te investeren via beurzen.

Het staatshoofd erkent dat veel Surinamers in de VS regelmatig personen in Suriname steunen en dat zij bereid zijn meer te doen indien het land zich structureel beter organiseert. Hij stelde daarom ook voor om een werkgroep van diaspora in New York op te richten, die via de Permanente Vertegenwoordiging van Suriname bij de VN kan samenwerken met het Diaspora Instituut in Suriname. Het Citizenship by Investment program is momenteel in voorbereiding.

Santokhi sprak ook over zijn recente bezoek aan het AfriCaribbean Trade and Investment Forum in Barbados. “Investeringen, vooral in onze landbouw zijn noodzakelijk. Regeringen moeten ernaar streven om duurzame economische integratie en samenwerking te bevorderen ten behoeve van de volkeren van beide regio’s”, gaf hij aan.

Bekijk ook:

SEOGS 2026 van start met focus op eerste olieproductie, lokale participatie en LNG

Adhin stelt dat DNA-vergadering conform Reglement van Orde is geopend

“We moeten voedselveiligheid garanderen en Suriname kan dit voor veel landen garanderen, omdat we over land daarvoor beschikken. We hebben de investering, de kennis en kunde en de tools van onze diasporafamilie nodig”, voegde hij eraan toe.

Santokhi blikte ook terug op de verworvenheden van zijn regering in de afgelopen twee jaar. Hij spoorde zijn toehoorders aan om in actie te komen en daadwerkelijk te helpen Suriname op te bouwen.

“Het is nu tijd voor actie, help het land waar jouw roots liggen om beter en sterker terug te komen. Help Suriname om het paradijs te worden dat het was. Help het een tweede thuis te worden voor jou en je gezin. De coalitie zal in eenheid optreden en met de inzet van alle landgenoten, ook de Surinamers in de diaspora, samenwerken aan het proces van wederopbouw en welvaart van het land”, besloot het staatshoofd zijn toespraak.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

President Simons opent SEOGS 2026 onder thema ‘Unlocking Energy, Empowering Nations’
Suriname

SEOGS 2026 van start met focus op eerste olieproductie, lokale participatie en LNG

DNA- Voorzitter Ashwin Adhin
Suriname

Adhin stelt dat DNA-vergadering conform Reglement van Orde is geopend

De verdachte is aangehouden
Suriname

Vrouw aangehouden op verdenking van brandstichting

Bezoekers van de Hermitage Mall doen een dringende oproep aan de verantwoordelijke instanties om onmiddellijk in te grijpen.
Suriname

Riskante open waterput bij Hermitage Mall

Vier aangiften leiden tot aanhouding van verdachte.
Suriname

Man aangehouden voor bedreiging en belaging van ex-partner

Zorgen nemen toe na zes dagen vermissing
Suriname

Familie roept hulp in bij zoektocht naar vermiste moeder van vier kinderen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws