• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Dharm Mungra: Bidden inderdaad geen goed beleid, maar wat kan je anders verwachten van oude politieke orde?

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 augustus 2024 16:32
in Suriname
Mungra Dharm

Dharm Mungra

Tijdens een recente persconferentie bekritiseerde IMF-missieleider Anastasia Guscina het idee om te “bidden om regen” als beleid om de stroomvoorziening te verbeteren.

Ze stelt dat dit geen effectief beleid is en dat de overheid meer moet doen om elektriciteitsubsidies te herzien en verspilling te voorkomen.

DNL-voorzitter Dharm Mungra reageert op deze kritiek tegenover GFC Nieuws. Hij erkent dat bidden inderdaad geen goed beleid is, maar vraagt zich af wat men anders kan verwachten van de oude politieke orde.

Volgens Mungra heeft deze orde de afgelopen 80 jaar alleen maar gebeden en gebedeld voor ontwikkeling en geld, en geleend in plaats van visies voor landontwikkeling te ontwikkelen.

Mungra voegt toe dat kiezers, door de oude politiek geïndoctrineerd met een “voor wat hoort wat”-patronagepolitiek, nooit hebben geleerd te kiezen voor partijen met een ontwikkelingsvisie.

In plaats daarvan kiezen ze voor partijen die baantjes, grond, benoemingen, promoties of geld verdelen, allemaal uit belastinggeld dat iedereen toebehoort.

Hij betoogt dat echte verandering pas zal komen wanneer kiezers dit beseffen.

“Misleiders zoals Gayadien hebben daarom alle reden om vernieuwende partijen te weren door middel van het creëren van grote financiële obstakels voor vernieuwers en zo de belangen van het grootkapitaal te consolideren,” aldus Mungra.

Mis dit niet:

Nasi van gisteren opnieuw bakken? Bij Surinaamse hitte kan dat verkeerd aflopen

KIVC eist keiharde maatregelen tegen dagelijkse rookoverlast

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

rijst eten maaltijd keuken
Lifestyle

Nasi van gisteren opnieuw bakken? Bij Surinaamse hitte kan dat verkeerd aflopen

Surinaamse overheid grijpt onvoldoende in terwijl burgers dagelijks giftige rook inademen.
Gezondheid

KIVC eist keiharde maatregelen tegen dagelijkse rookoverlast

paspoort amerikaans
Lifestyle

Green card in Amerika, maar langdurig in Suriname wonen kan je verblijfsstatus in gevaar brengen

Chinatown in Den Haag. Wagenstraat
Lifestyle

Geor Hering waarschuwt Surinamers voor romantiseren van Nederland

OWRO wil vanaf 2028 gefaseerd werken aan asfaltering weg Kabalebo.
Suriname

OWRO wil wegverbinding Apoera–Southdrain gefaseerd verbeteren; volledige asfaltering kost circa US$ 70 miljoen

Suriname verkent samenwerking met UNESCO tijdens internationaal forum.
Suriname

Vicepresident Rusland bespreekt mogelijke samenwerking met UNESCO-topfunctionaris in Den Haag

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws