• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Deze 2 Surinaamse snacks smaken nog beter uit de airfryer – en zijn gezonder

Patricia Wong door Patricia Wong
13 november 2024 06:51 - Geüpdatet op 14 november 2024 13:40
in Lifestyle
restaurant diner vrienden eten

Surinaamse snacks zijn niet alleen eten; het is een gevoel. Iedereen die van bara en baka bana houdt, weet hoe lekker zo’n warme, knapperige hap kan zijn.

Alleen komt het vaak met een “maar”: veel olie. Want deze lekkernijen worden meestal gefrituurd, en dat maakt ze best zwaar.

Voor iedereen die die snacks zonder schuldgevoel wil blijven eten, is er nu gelukkig een oplossing: de airfryer.

In Nederland gebruiken ze de airfryer al jaren voor van alles, van bitterballen tot frikandellen, allemaal zonder te frituren.

Maar waarom zouden wij Surinamers niet hetzelfde kunnen doen met onze eigen favoriete snacks? De airfryer kan je diezelfde krokante buitenkant geven, maar met veel minder olie.

Bekijk ook:

Nieuwe fitnesshype bereikt Suriname: ‘Je ontmoet ook nieuwe mensen’

KIVC pleit voor meer aandacht voor dagelijkse beweging in Suriname

Laten we beginnen met bara. Deze snack is een echte favoriet. In plaats van te frituren, kun je de bara in de airfryer doen.

Besproei ze licht met wat olie, bak ze op 180 graden voor 10 tot 12 minuten, en je hebt een heerlijke, knapperige bara zonder dat je keuken naar olie ruikt.

En dan is er baka bana. Normaal gaan ze direct in de hete olie, maar in de airfryer krijgen ze ook een mooie krokante buitenkant.

Besproei de banaan met een beetje olie en bak ze op 180 graden voor 8 tot 10 minuten. Zo heb je een zachte, zoete binnenkant en een knapperig korstje zonder dat het druipt van de olie.

Met de airfryer blijft genieten van onze Surinaamse snacks gewoon mogelijk, maar dan zonder al dat extra vet. Dus haal die airfryer uit de kast en probeer het zelf – gezond snacken is zo een stuk makkelijker!

Foto ter illustratie.

Kan een Surinaamse bara echt in de airfryer?

ShareTweetSendSend

Meer berichten

De vraag naar persoonlijke en kleinschalige sportbeleving lijkt in elk geval toe te nemen in Suriname
Lifestyle

Nieuwe fitnesshype bereikt Suriname: ‘Je ontmoet ook nieuwe mensen’

Het belang van meer bewegen zou beter uitgelegd moeten worden. Foto; Pixabay
Lifestyle

KIVC pleit voor meer aandacht voor dagelijkse beweging in Suriname

restaurant eten diner
Gezondheid

Het eten van hondenvlees in Suriname

Dure tickets maken reis tussen Nederland en Suriname voor velen onaantrekkelijk. Foto: Pixabay
Lifestyle

Suriname mist kansen op toerisme door prijzige vliegtickets vanuit Nederland

“Ik heb begrepen dat de tenues van het Braziliaanse elftal in veel zaken zijn uitverkocht terwijl ze heel erg duur zijn." Illustratiefoto
Lifestyle

Geen geld voor rijst en olie maar wel 900 SRD voor Braziliaanse voetbalkleding

Wat betekent deze ontwikkeling voor Surinaamse contentmakers en het verdienmodel van echte influencers? Foto: illustratief
Lifestyle

‘Dit betekent het einde voor Surinaamse influencers’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws