• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Dertien studenten bekroond met Chinese Ambassador Scholarship 2024

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 januari 2025 11:00
in Suriname
studenten confusius

Op vrijdag 10 januari hebben dertien studenten van de Anton de Kom Universiteit van Suriname de prestigieuze Chinese Ambassador Scholarship 2024 in ontvangst genomen.

Deze studenten volgen tevens onderwijs aan het Confucius Instituut, een belangrijk centrum voor Chinees taal- en cultuuronderwijs.

Het Confucius Instituut, opgericht door de Zhejiang Sci-Tech Universiteit (ZSTU) en de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS) op 16 februari 2017, fungeert als een brug tussen China en Suriname.

Het instituut draagt bij aan de bevordering van de Chinese taal en cultuur en versterkt de onderwijssamenwerking tussen beide landen.

Naast taalonderwijs biedt het Confucius Instituut ook HSK-testen aan, waarmee studenten hun Chinese taalvaardigheid kunnen certificeren.

Tijdens de uitreiking werd het belang van de leer van Confucius, naar wie het instituut is vernoemd, benadrukt. Confucius, een invloedrijke Chinese filosoof uit de 5e eeuw voor Christus, legde de nadruk op moraal, ethiek en het belang van een hechte familie als fundament voor een bloeiende samenleving.

De Chinese Ambassador Scholarship is een erkenning van de inspanningen van de studenten en een stimulans voor hun verdere academische en persoonlijke ontwikkeling.

Het Confucius Instituut aan de AdeKUS wordt geleid door een gezamenlijk bestuur van zowel Surinaamse als Chinese vertegenwoordigers en heeft als doel het wederzijds begrip tussen de volkeren van China en Suriname te bevorderen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Adhin De Mos
Nederland

Adhin-zaak vergelijkbaar met jarenlange rechtszaak Nederlandse bestuurder Richard de Mos, zegt analist

Bronto Somohardjo
Suriname

VHP zoekt strategie hoe om te gaan met vlijmscherpe debatstijl van Bronto Somohardjo

maersk haven schepen container vracht
Suriname

Maersk schrapt banen: wat betekent dit voor Suriname?

Regionaal Ziekenhuis Wanica viert zesjarig bestaan met voorlichting over hypertensie en diabetes
Gezondheid

Regionaal Ziekenhuis Wanica bestaat zes jaar en richt zich op uitbreiding zorg

jarbandhan
Suriname

DNA-lid Jarbandhan stelt president vragen over escalerende zwerversproblematiek en schoolveiligheid

voetbal
Sport

Meer dan SRD 1 miljoen geïnvesteerd in sportinfrastructuur Saramacca

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws