• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Demonstranten vernielen politiebureau tijdens protesten in Santa Cruz, Bolivia

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 november 2022 12:00
in Nieuws
AA143UJ2

GFC NIEUWSREDACTIE- Demonstranten van de Unión Juvenil Cruceñista (UJC) zijn dit weekend opnieuw slaags geraakt met de politie in de stad Santa Cruz, het epicentrum van de “burgerlijke” staking die door de oppositie tegen de Boliviaanse regering wordt gepromoot, en hebben een politiebureau verwoest.

“In een daad van provocatie verplaatsten de gewelddadige groepen zich in busjes en motorfietsen, gewapend met stokken en stenen naar de Citadel van Plan Tres Mil – momenteel Andrés Ibáñez – (een wijk van Santa Cruz) om een stadsvergadering uit te voeren,” meldde het officiële Boliviaanse persbureau, ABI.

Na de bijeenkomst brak geweld uit tussen demonstranten en tegendemonstranten tegen de onbeperkte verplichte staking die door de oppositie werd uitgevoerd en ondanks de versterkingen die de politie ontving. Naast het verwoeste politiebureau raakte een agent gewond aan het oor door de impact van een steen.

De politiebescherming was versterkt nadat de oppositie, die de gouverneur van Santa Cruz, Fernando Camacho, steunt, aankondigde de Citadel van Andrés Ibáñez te willen “innemen”.

Foto: News 360

Mis dit niet:

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Creative Tech Hub Caribbean lanceert VLINC Startup Café voor lokaal talent en ondernemers.
Suriname

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Rijstboeren. Illustratiefoto.
Suriname

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

Wie teruggaat van Nederland naar Suriname, mist vaak vooral de vele kleine gemakken. Foto: KLM Boeing op Schiphol
Lifestyle

‘Remigratie naar Suriname voelt als tien stappen terug. Je laat meer achter dan je denkt’

Leerlingen uit leerjaar 8 volgen een presentatie tijdens hun educatieve bezoek aan het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Suriname

Basisscholieren nemen kijkje achter de schermen bij ministerie van Binnenlandse Zaken

Nieuwe fase aangebroken in traject naar verzelfstandiging BuFaZ.
Suriname

Minister Monorath bespreekt verzelfstandiging BuFaZ met UNICEF en partners

Stank in lijkenhuis MMC Nickerie hindert nabestaanden bij afscheid
Suriname

DNA-lid Raghoenandan vraagt dringend ingrijpen bij situatie lijkenhuis MMC Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws