• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Defensie blikt tevreden terug op civiel-militaire relatie

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 februari 2023 12:00 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:30
in Nieuws
GFC. Nieuws uit Suriname

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Defensie in Suriname blikt tevreden terug op de civiel-militaire relatie in 2022.

Behalve het beschermen van de nationale soevereiniteit als missie, behoort het bieden van ondersteuning aan overheidsdiensten (regeringsfunctionarissen, ministeries), niet-gouvernementele organisaties (ngo’s) en sociale instellingen ook tot de taken van het Nationaal Leger als defensieapparaat.

Tijdens een persconferentie vandaag heeft Defensieminister Krishnakoemarie Mathoera aangegeven dat in 2022 het accent in de civiel-militaire relatie is gelegd op operaties.

De bewindsvrouw zegt dat er dwars door het hele land operaties zijn uitgevoerd om de veiligheid op te voeren en zichtbaarheid van het leger te vergroten. Er zijn zeven grote operaties uitgevoerd. Daarnaast hebben de verschillende onderdelen van het leger, te weten: marine, luchtmacht, landmacht en de militaire-politie (MP) ook gelijksoortige activiteiten ontplooid.

Twee grote activiteiten van het defensieapparaat betroffen medische hulpverlening in Brokopondo en Apoera. De operatie te Brokopondo was in samenwerking met het team van South Dakota, terwijl de activiteit op Apoera een eigen initiatief betrof met lokale medici en betrokkenheid van Nederland en Amerika.

In 2022 is volgens Mathoera ook het accent gelegd op veiligheid en het ondersteunen van het politiekorps. In dit kader is er een surveillance unit opgezet om samen met de politie alle vormen van criminaliteit aan te pakken. Het Nationaal Leger heeft op dit moment 3 tot 5 voertuigen beschikbaar. Echter ligt het in de bedoeling meer transport in te zetten en daarmee de surveillance in 2023 op te voeren.

Er is ook heel veel ondersteuning geboden aan organisaties die assistentie behoefden, te weten: kindertehuizen, bejaardencentra en sociale organisaties. Defensie is 81 keer met bussen en ambulances ingekomen en er zijn vijf gebouwen gerenoveerd.

Mathoera maakte ook melding van de ondersteuning aan het Nationaal Coördinatiecentrum Rampenbeheersing (NCCR) in verband met de overstromingen in het binnenland.

Mis dit niet:

‘Wet nodig om bezittingen van Surinaamse diaspora af te schermen voor Nederland’

SWM waarschuwt voor sterk verlaagde waterdruk in Paramaribo-Noord

Verder gaf zijn aan dat er voor wat de activiteiten bij de Immigratie er vorig jaar 574.692 passagiers zijn afgehandeld, waarvan 272.000 vertrekkende en 302.680 aankomende. Ongeveer 1238 personen werden teruggestuurd.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Een huis of grond in Suriname betekent niet automatisch Nederlandse belasting, maar kan wél fiscaal in beeld komen. Foto: 't Vat Paramaribo
Lifestyle

‘Wet nodig om bezittingen van Surinaamse diaspora af te schermen voor Nederland’

Ernstige buisbreuk veroorzaakt lage waterdruk in Paramaribo-Noord.
Suriname

SWM waarschuwt voor sterk verlaagde waterdruk in Paramaribo-Noord

Rechtsstaat behoort niet toe aan regering, coalitie of oppositie
Suriname

VHP Nederland: modernisering rechterlijke macht noodzakelijk, maar alleen met breed draagvlak en volledige waarborging van onafhankelijkheid

DNA keurt wijziging merkenrecht unaniem goed
Suriname

39 DNA-leden stemmen vóór modernisering van Surinaams merkenrecht

Restauratie Elisabeth Samsonhuis bouwtechnisch afgerond.
Suriname

Prachtig gerestaureerd Elisabeth Samsonhuis bijna klaar voor de toekomst

Geen goedkeuring voor “Orange Movement 2.0”, zegt VHP-bestuur
Suriname

VHP waarschuwt voor activiteiten buiten partijstructuur: “Orange Movement 2.0” geen officieel partijorgaan

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws