• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Dat gedonder met ‘bonumangs’ in Suriname moet eens ophouden, zegt VrouwenCollectief

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
23 april 2022 20:00 - Geüpdatet op 25 april 2022 05:31
in Nieuws
GFC. Nieuws uit Suriname

GFC LIFESTYLEREDACTIE- Het gedonder met de ‘bonumangs’ in Suriname moet nu eens een keer ophouden. Er wordt flink misbruik gemaakt van de onwetendheid en lichtgelovigheid van mensen.

Het doen van valse beloften aan personen die veelal in een kwetsbare positie verkeren zou bij wet strafbaar moeten worden gesteld.

De misbruikgevallen in het land nemen waarschijnlijk toe.

‘Bonumangs’ zijn niets anders dan ordinaire oplichters en zouden om die reden door het Openbaar Ministerie moeten worden aangeklaagd.

Dat staat in een verklaring van het Internationaal VrouwenCollectief↗ (KIVC) die naar GFC Nieuws is gestuurd.

Bekijk ook:

Maatschappelijke verontwaardiging na heenzending verdachte dodelijk verkeersongeval

Franse en Surinaamse delegatie onderzoeken grensgebieden langs Marowijne- en Lawarivier

Volgens het KIVC regent het klachten over deze zogenaamde wonderdokters.

BEKIJK OOK GFC NIEUWS: Afslanksysteem Constantin werkt het beste volgens Amerikaans wetenschappelijk onderzoek

“Alleen deze week hebben wij al 7 ernstige klachten binnen gehad waarbij er duidelijk sprake is van het beduvelen en plunderen van de portemonnees van naïeve Surinamers”.

“Daarbij is er ook een ruim aantal waarbij ouders en grootouders van erg zieke kinderen jonger dan 12 jaar op schandalige wijze worden kaalgeplukt”.

“Verschillende wonderdokters gaan er zelfs toe over om personen die niet kunnen lopen, tegen beter weten in te beloven dat alles weer goed komt.

Intussen wordt er door deze kwakzalvers veel geld gevraagd voor allerlei duistere rituelen”, stelt het VrouwenCollectief.

Het KIVC doet een dringende oproep aan de Surinaamse samenleving om zich niet meer te laten misleiden door deze ‘bonumangs’.

“Zij kunnen helemaal niets voor u doen en hebben zelf geestelijke hulp nodig. Deze charlatans zijn alleen maar uit op uw geld en bezitten geen enkele bovennatuurlijke kracht. Het is pure geldklopperij en grote onzin”.

Het VrouwenCollectief vindt het jammer dat er anno 2022 nog steeds zoveel bijgelovige mensen zijn die zich laten beetnemen door deze, volgens hen, gladde praatjesmakers.

“Indien u, uw kind of kennis ziek is of een ander probleem heeft, zoek dan professionele hulp bij de huisarts, het ziekenhuis of een bonafide instantie”.

“Maar verdoe uw tijd en geld niet aan een ‘bonumang’/wonderdokter. Zij houden u straal voor de gek en zouden wat ons betreft opgesloten moeten worden”, aldus het KIVC.

Heeft u of iemand in uw omgeving ook problemen met ‘bonumangs’ en wenst u professionele hulp? Vul het aanmeldingsformulier van het KIVC in door HIER↗ te klikken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Nabestaanden met verdriet, samenleving met vragen na dodelijke botsing Ringweg Zuid
Suriname

Maatschappelijke verontwaardiging na heenzending verdachte dodelijk verkeersongeval

Riviermissie richt zich op gezondheid, veiligheid, goudwinning en duurzame ontwikkeling.
Suriname

Franse en Surinaamse delegatie onderzoeken grensgebieden langs Marowijne- en Lawarivier

regionaal ziekenhuis rzw
Suriname

Baby verstikt tijdens borstvoeding: moeder wakker geworden toen kind al dood was

Bondsvoorzitter Mathoera spreekt met President Simons over toekomst voetbal
Nederland

Simons zoekt oplossing voor Nederlandse Surinamers die voor nationale voetbalploeg willen spelen

Minister Monorath met Nederlandse parlementariërs in Paramaribo. Foto: CDS
Nederland

Nederlands parlement stuurt delegatie naar Suriname voor versterking samenwerking justitie

In de praktijk mag dat vaak niet zonder toestemming van de bank.
Lifestyle

Wie naar Suriname vertrekt, mag zijn Nederlandse koopwoning vaak niet verhuren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws