• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Cyclene France neemt roer over bij Bureau VIDS

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
25 februari 2021 06:52
in Nieuws
cylene france vids directeur

GFC NIEUWSREDACTIE- De academicus Cylene France (33) is aangesteld als de waarnemend directeur van het Bureau van de Vereniging van Inheemse Dorpshoofden in Suriname (VIDS).

Zij komt op de plaats van Loreen Jubitana, die dinsdag is geïnstalleerd als directeur bij het Directoraat Duurzame Ontwikkeling Inheemsen van het ministerie van Regionale Ontwikkeling en Sport (ROS).

Jubitana heeft twintig jaren haar krachten gegeven aan het VIDS-Bureau.

“Zij is mijn voorbeeldfiguur en heeft een goede basis gelegd, die verder versterkt moet worden. We zullen op dit pad ons werk continueren en we moeten in eenheid met de dorpshoofden onze doelen en bestaanszekerheid veiligstellen”, zegt de zelfverzekerde waarnemend directeur.

France is sinds 2008 betrokken bij projecten van VIDS. Ze was dat jaar als student mede belast met een onderzoek dat ging over beschermde gebieden en de rechten van Inheemse volken.

“Mijn eerste onderzoek heeft me wakker geschud over mijn Inheemse identiteit en ik moest in actie komen.” Ze heeft daarna haar bijdrage geleverd aan twee andere onderzoeksprojecten.

In 2019 is ze aangesteld als coördinator voor het project “Strengthening the Capacity of Indigenous Organizations in the Amazon” (SCIOA) oftewel “Versterken van de Capaciteit van Inheemse Organisaties in de Amazone”, een regionaal project van de Amerikaanse ontwikkelingsorganisatie Pact dat in Suriname door VIDS gecoördineerd wordt.

De bedoeling is dat de deelnemende organisaties versterkt zullen worden om zelfstandig hun financiële middelen voor projecten te verkrijgen en beheren.

Mis dit niet:

DNL presenteert twee ontwerpwetten voor financieel en duurzaam beheer van nationale rijkdommen

Klachten over torenhoge monteurskosten in Suriname nemen toe

France, die afkomstig is uit het Corantijngebied, heeft een Bachelor in Public Administration op zak en is momenteel bezig om haar masterstudie af te ronden, namelijk Master in Education en Research for Sustainable Development.

Haar afstudeeronderzoek gaat over het concept ‘Traditional ownership and natural resources’. In het kader van haar studie heeft ze vier maanden stage gelopen bij de Univeristeit van Brasilia.

Zij heeft daarbij met andere Inheemsen en tribalen kunnen participeren in een programma over duurzame ontwikkeling.

“Het was een bijzondere ervaring, dat er op academisch niveau kennis wordt geproduceerd en ook onderzoek wordt gedaan. Er wordt ook daarmee gewerkt”, zegt France.

Zij heeft ook een Inheemse gemeenschap in het Braziliaanse Amazonegebied mogen bezoeken. France heeft ervaren dat de basisvoorzieningen van de Inheemsen daar goed zijn geregeld.

“De overheid heeft daar programma’s opgezet die betrekking hebben op elektriciteit en drinkwater voor de Inheemsen”, geeft France aan.

Haar kennis, vaardigheden en ervaringen zal ze inzetten om VIDS, vanuit Bureau VIDS dat daar een onderdeel van is, tot grotere hoogte te brengen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Dharm Mungra presenteert voorstellen voor transparanter beheer van olie- en gasinkomsten.
Suriname

DNL presenteert twee ontwerpwetten voor financieel en duurzaam beheer van nationale rijkdommen

airco monteur
Suriname

Klachten over torenhoge monteurskosten in Suriname nemen toe

Politie onderzoekt aanrijding met minderjarige aan John Albert Gravesweg
Suriname

Bromfietser botst tijdens uitwijkmanoeuvre op 13-jarige voetganger

Zoekactie gestart na vermoedelijke verdrinking bij Colakreek.
Suriname

Vrouw verdwijnt tijdens baden onder water bij Colakreek

Voor nu vliegt de KLM met de 777 van en naar Suriname. Foto: Boeing 777 op Schiphol
Lifestyle

SLM haalt nieuw vliegtuig naar Suriname, maar komt KLM’s Airbus A350 ook naar Zanderij?

Nieuwe technologie versterkt veldwerk van Commissie Ordening Goudsector.
Suriname

Drones ondersteunen toezicht op kleinschalige goudmijnbouw in Brokopondo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws