• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Cubaanse leerkrachten al zes maanden niet uitbetaald

Shafely King door Shafely King
17 april 2025 02:00
in Suriname
docent leerkracht klas school

Foto ter illustratie.

Cubaanse leerkrachten die Spaans verzorgen op Muloscholen in Suriname wachten al zes maanden op hun salaris.

Volgens het systeem in Suriname moet men drie maanden wachten voordat het eerste salaris wordt uitbetaald.

De onderwijsgevenden wachten echter al zes maanden op hun betaling.

Deze groep onderwijzers is via het Ministerie van Onderwijs aangetrokken. Echter, het wordt gesteld dat ze zich momenteel illegaal in het land bevinden.

De leerkrachten hebben inmiddels hun beklag gedaan bij het Kabinet van de President, nadat ze diverse instanties hadden benaderd.

Ze geven aan onder moeilijke omstandigheden te werken. Hoewel het geven van de lessen goed verloopt, zitten ze financieel diep in de problemen.

Sommigen zijn afhankelijk van steun van familie, hebben niet altijd voldoende te eten en weten soms niet hoe ze op hun werk moeten geraken.

Volgens Ori moet de situatie duidelijk worden uitgelegd zonder onnodig te klagen.

Hij legt uit dat de Cubaanse leerkrachten zijn aangetrokken vanwege een tekort aan Spaansdocenten, maar dat zes van deze docenten hun verblijfsdocumenten niet op orde hebben.

Voordat zij uitbetaald kunnen worden, moeten ze correct geregistreerd zijn in het systeem.

Het Ministerie van Justitie heeft zijn best gedaan, maar het proces van hun verblijfsvergunning is vertraagd, waardoor het ministerie hen voorlopig niet kan betalen.

In de toekomst hoopt hij de leerkrachten alsnog uit te betalen en de afspraken te beëindigen, aangezien ze zich illegaal in het land bevinden.

Foto ter illustratie 

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Minister Bouva
Suriname

Adviesraad DNL fileert diplomatiek narratief minister Bouva

Blikjeswaren
Suriname

Samenleving blij met goedkope producten PL Ondro Broki Zondagmarkt

nederlandse taal
Lifestyle

Beperkte opties voor Latino’s in Suriname om Nederlands te leren

Ministers in overleg met Rosebel Gold Mines over versterking veiligheid in Pikin Saramacca
Suriname

Ministers verlengen veiligheidsafspraken met Rosebel Gold Mines na incident

ronnie brunswijk
Suriname

Brunswijk kritisch over College van Procureur-Generaal: Geen eenvoudige zaak

[Aggregator] Downloaded image for imported item #428667
Suriname

Japan ondersteunt Paramaribo met nieuwe pompen tegen wateroverlast

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws