• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Cuba waardeert Surinaams standpunt voor opheffing Cubaans embargo

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 september 2021 04:25
in Nieuws
BRUNSWIJK EN CUBA MONORATH

GFC NIEUWSREDACTIE- De Cubaanse regering heeft namens het Cubaanse volk haar erkentenis uitgesproken voor de regering van Suriname.

Ambassadeur Igor Azcuy Gonzalez van Cuba, heeft de dankbetuiging overgebracht tijdens een onderhoud met vicepresident (vp) Ronnie Brunswijk op zijn kabinet.

De dankzegging komt naar aanleiding van de oproep van de Surinaamse presiden, Chandrikapersad Santokhi, aan de Verenigde Staten van Amerika, om elk embargo tegen Cuba op te heffen.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Man die zegt dat hij 23 minuten is gestorven en naar de hel ging vertelt dat demonen zijn lichaam verscheurden

Santokhi deed de oproep in zijn toespraak bij de recente VN vergadering op 22 september in New York, in de Verenigde Staten van Amerika. VP Brunswijk heeft beloofd deze waardering vanuit Cuba verder door te geleiden naar President Santokhi.

Ook werd gesproken over de achterstallige betaling aan 80 Cubaanse artsen en verpleegkundigen. Deze achterstand is door regering Santokhi/Brunswijk afbetaald in de maand juni 2021. Het totale bedrag kwam neer op 2.2 miljoen USD.

De vp wees erop dat de regering de gezondheidszorg hoog acht en daarom middelen heeft vrijgemaakt om deze schuld te voldoen.

De groep artsen die twee jaren lang heeft gewerkt in Suriname, is intussen huiswaarts gekeerd. Indien de regering weer gebruik wenst te maken van diensten uit Cuba, staat de Cubaanse regering open voor nieuwe onderhandelingen.

Voorts vertelde de Cubaanse ambassadeur haar grenzen te zullen openen voor toerisme, tegen november 2021. Hij vroeg de vp het daarheen te willen leiden dat het ministerie van Justitie en Politie strak de hand houdt aan het vreemdelingenbeleid.

Gebleken is dat veel Cubanen die de afgelopen periode uitgeweken zijn naar Suriname niet huiswaarts zijn gekeerd. Het vermoeden bestaat dat ze via Suriname naar andere landen zijn doorgereisd.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Meer berichten

verkeer suriname paramaribo auto
Lifestyle

Ramadan zorgt traditiegetrouw voor extra drukte op Surinaamse wegen

operatie kamer azp ziekenhuis artsen
Suriname

Unieke spoedinterventie bij zeldzaam aortaletsel in AZP succesvol uitgevoerd

bromfietsen in beslag genomen
Suriname

Roep om harde aanpak tegen roekeloze bromfietsers groeit

paspoort nederlands nationaliteit
Lifestyle

Belastingveranderingen in Nederland leiden tot onrust bij Surinaamse Nederlanders

ndp simons miiekaba en tsang
Suriname

NDP heractiveert Sociaal Maatschappelijk Bureau voor versterking sociale ondersteuning

US Coast Guard geeft training aan MAS en veiligheidsdiensten over implementatie havenbeveiligingswet
Suriname

Amerikaanse kustwacht traint MAS-medewerkers voor implementatie Wet Maritieme Beveiliging

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws