• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Crypto-mijners gaan underground in China, experts zeggen dat 20% van bitcoin-netwerk wereldwijd in het land is

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 december 2021 05:20
in Technologie
106991086 1639768442331 GettyImages 1234052151

GFC TECHNOLOGIEREDACTIE- China trad in mei hard op tegen zijn binnenlandse crypto-mijnindustrie, maar veel miners hebben manieren gevonden om hun activiteiten voort te zetten zonder te worden gepakt.

Experts schatten dat maar liefst 20% van het wereldwijde bitcoin-netwerk in China is.

Terwijl waterkrachtdammen opdrogen in de provincies Sichuan en Yunnan, overwegen mijnwerkers opnieuw om hun activiteiten naar het buitenland te brengen.

Kirk is aan het mijnen voor bitcoin in de Chinese provincie Sichuan, in de hoop elke dag dat hij niet gepakt wordt door de autoriteiten.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Mobiele telefoons met batterijduur van meer dan 1 week met nieuwe uitvinding IBM en Samsung

Net als andere crypto-mijners die underground zijn gegaan sinds Beijing eerder dit jaar de industrie hardhandig aanpakte, wordt Kirk – die alleen vroeg om te worden geïdentificeerd met zijn bijnaam om zijn veiligheid te garanderen – creatief om niet gepakt te worden.

Kirk heeft zijn mine-technologie over meerdere locaties verspreid, zodat geen enkele operatie opvalt op het elektriciteitsnet van het land.

Hij heeft ook zijn elektronet aangepast en trekt elektriciteit rechtstreeks uit kleine, lokale energiebronnen die niet zijn aangesloten op het grotere net, zoals dammen. Hij heeft ook stappen ondernomen om zijn geografische digitale voetafdruk te verbergen.

Kirk vertelt CNBC dat hij gewend is om “dingen te omzeilen” als het gaat om het runnen van een bedrijf in China, maar de afgelopen zes maanden is het risico echt verhoogd.

“We weten nooit in hoeverre onze regering zal proberen hard op te treden… om ons weg te vagen,” zei Kirk.

Foto: Getty Images

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Minister Landveld op CANTO 42 conferentie in Trinidad en Tobago over digitale ontwikkeling Suriname
Suriname

Minister Landveld zet in op digitale inclusiviteit voor binnenland en districten

Ministers Wijnerman en Abiamofo bij presentatie EITI-rapporten over transparantie extractieve industrie
Suriname

EITI-rapporten tonen vooruitgang in transparantie mijnbouw en oliesector Suriname

Waterplatform in overleg met minister Abiamofo over versterking rol in waterbeleid
Suriname

Waterplatform wil grotere rol in ontwikkeling van nationaal waterbeleid

Delano Landvreugd geïnstalleerd als president-commissaris van Maritieme Autoriteit Suriname
Suriname

Nieuwe Raad van Commissarissen MAS wil extra inkomsten uit olie- en gassector

jossiekreek staatsolie
Suriname

Staatsolie investeert in uitbreiding en verduurzaming Jossiekreek Operations

GranMorgu-FPSO-Staatsolie-and-Total-team-1392x927
Suriname

Oil & Gas Awareness Session ondersteunt voorbereiding op GranMorgu-project

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws