• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Criminaliteit in Suriname vraagt om meer dan politiebewaking alleen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
20 april 2025 16:00
in Lifestyle, Suriname
paramaribo suriname centrale markt kps

“Waarom doet de politie niets?” is een veelgehoorde kreet in Suriname, zeker bij berichten over geweld, diefstal en overvallen.

Maar volgens Suriname-analist R. Pinas is het beeld dat de politie als enige verantwoordelijk is voor veiligheid niet alleen onvolledig, maar ook misleidend.

Hij stelt tegenover GFC Nieuws dat er een veel fundamenteler probleem schuilgaat achter de roep om meer politie op straat.

Pinas benadrukt dat het politiewerk weliswaar hoognodig is voor de handhaving van orde en het voorkomen van misdrijven, maar dat de wortels van criminaliteit vaak dieper liggen dan men beseft.

“In Suriname hebben we te maken met een bredere maatschappelijke disbalans. Denk aan armoede, werkloosheid, gebrekkige opvoeding en een falend schoolsysteem. Als deze zaken niet worden aangepakt, blijft het dweilen met de kraan open.”

De analist wijst erop dat veel jongeren in een omgeving opgroeien waar geweld, wantrouwen en uitzichtloosheid normaal zijn.

“Als je niets te verliezen hebt, is de stap naar criminaliteit klein,” zegt hij.

“De politie komt pas in actie nadat iets fout is gegaan. Maar de echte strijd moet veel eerder gevoerd worden in de huiskamers, op scholen en binnen sociale netwerken.”

Bekijk ook:

‘Surinamers verwachten familiebezoek uit Nederland, maar omgekeerd komen zij nooit’

Politie controleert 246 voertuigen tijdens roadblock Nieuwweergevondenweg

Volgens de objectieve waarnemer is het daarom noodzakelijk dat beleidmakers niet uitsluitend investeren in repressie, maar ook in sociaal herstel.

“Zolang we veiligheid blijven zien als alleen een taak van de politie, zullen we telkens opnieuw schrikken van de gevolgen van verwaarloosde structuren,” waarschuwt hij.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Geld en visum als belangrijkste reden waarom Surinaamse familie Nederland minder vaak bezoeken. Foto: Schiphol Airport
Lifestyle

‘Surinamers verwachten familiebezoek uit Nederland, maar omgekeerd komen zij nooit’

Politie intensiveert verkeerscontroles voor meer veiligheid op de weg.
Suriname

Politie controleert 246 voertuigen tijdens roadblock Nieuwweergevondenweg

Lage waterdruk in meerdere buurten door twee afzonderlijke incidenten.
Suriname

Technische storing Livorno en leidingbreuk Charlesburg beïnvloeden watervoorziening

Steven Relyveld nieuwe voorzitter Commissie Vrij Verkeer van Personen.
Suriname

Nieuwe Commissie Vrij Verkeer van Personen geïnstalleerd ter versterking van CARICOM-beleid

Belangrijke stap naar sterkere voedselveiligheid en regionale samenwerking.
Suriname

Surinaams Standaarden Bureau installeert National Mirror Committee voor voedselveiligheid

Nieuwe master Fiscaal Recht moet inspelen op groei olie- en gassector
Suriname

Anton de Kom Universiteit werkt aan nieuwe masteropleiding Fiscaal Recht

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws