Consuella Simonds presenteert debuutboeken: Ik wil de geschiedenis van elk Inheems dorp vastleggen

boeklancering

In een sfeervolle en goed bezochte bijeenkomst heeft Consuella Simonds, omringd door familie, vrienden en hoogwaardigheidsbekleders, haar eerste vier boeken gepresenteerd.

Als oudste dochter van Trude en Ferdinand Simonds, dorpshoofd van Section in het Kabalebo-gebied, staat Consuella zichtbaar trots in haar Inheemse identiteit.

Haar literaire debuut draait in eerste instantie om het thema liefde, maar haar ambitie reikt verder dan de persoonlijke sfeer. Ze wil een bredere bijdrage leveren aan het zichtbaar maken van Inheemse geschiedenis en cultuur in Suriname.

“Ik wil elk Inheems dorp in Suriname bezoeken om onze geschiedenis vast te leggen – onze legendes, leefwijze en cultuur,” verklaarde Consuella tijdens haar toespraak. Met dit voornemen maakt zij duidelijk dat haar werk niet alleen een artistieke missie is, maar ook een vorm van cultureel behoud.

Als geschiedenisstudente aan het Instituut voor de Opleiding van Leraren combineert zij academische kennis met persoonlijke betrokkenheid. Daarnaast heeft zij plannen voor de verfilming van haar bestseller, waarmee zij een brug wil slaan tussen geschreven erfgoed en visuele cultuur.

Haar optreden markeert haar als een rijzende stem in de wereld van Surinaamse literatuur, met bijzondere aandacht voor het perspectief van Inheemse gemeenschappen.

Met haar debuut en toekomstplannen laat Consuella zien dat jonge Inheemse vrouwen niet alleen verhalen kunnen bewaren, maar ze ook actief vorm kunnen geven en delen met het bredere publiek.