• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Constitutioneel Hof laat zich in openbare zitting uit over toetsing Amnestiewet 1989

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 July 2023 12:37 - Geüpdatet op 26 October 2023 06:12
in Nieuws
ronnie brunswij binnnelandse oorlog amnestie moiwana 86

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Constitutioneel Hof (CHof) in Suriname zal op 3 augustus uitspraak doen over de toetsing van de wet van 19 augustus 1992, ook wel de Amnestiewet 1989.

Voor deze toetsing werd een verzoek ingediend bij het CHof door advocaat Shanti Sheombar in juli 2022.

De toetsing betreft de verenigbaarheid van deze wet met de Grondwet, het Internationaal Verdrag inzake Burger en Politieke Rechten (IVBPR) en het Amerikaans Verdrag voor de Rechten van de Mens (AVRM).

De openbare zitting van het Constitutioneel Hof wordt gehouden krachtens artikel 12 lid 1 en 2 van de Wet Constitutioneel Hof.

Ruim 2 jaar geleden oordeelde het CHof over de gewijzigde Amnestiewet van 2012. In die wet werden onder meer de verdachten van de Decembermoorden vrijgesteld van straf.

Het CHof oordeelde toen dat de gewijzigde Amnestiewet van 2012 in strijd is met de Grondwet en internationale verdragen inzake mensenrechten.

De Amnestiewet 1989, die in 1992 van kracht werd, verleent amnestie voor circa twintig strafbare feiten uit het Surinaamse Wetboek van Strafrecht die gepleegd werden tussen 1 januari 1985 en 19 augustus 1992. Dat was de periode van de Binnenlandse Oorlog tussen het Nationaal Leger onder leiding van Desi Bouterse en het Junglecommando van Ronnie Brunswijk ( zie foto).

ShareTweetSend

Meer berichten

gat powisstraat
Suriname

Bewoners Powisistraat smeken minister Tsang asfalt na jarenlange verwaarlozing

AZP academisch ziekenhuis paramaribo suriname
Gezondheid

Families klagen dat ze zelf medicijnen moeten zoeken voor patiënten in AZP

brug parakreek highway
Suriname

Minister Tsang grijpt in: strenge maatregelen voor Para-kreekbruggen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws