• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Conceptwet Hennepteelt af en overhandigd aan president

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 oktober 2021 00:00
in Nieuws
hennep marihuana yami

GFC NIEUWSREDACTIE- De Hennep Commissie onder leiding van Mohamed Rakieb Khudabux heeft voor een tweede maal op het Kabinet van de President een meeting met de Surinaamse president, Chandrikapersad Santokhi, gehad.

Bij de eerste ontmoeting had de werkgroep de opdracht meegekregen om op korte termijn een conceptwet, waarbij beleid en de randvoorwaarden die bij de industriële hennepteelt horen, te formuleren.

Voor de president is het van eminent belang om met voortvarendheid te werk te gaan om de industrie in de ruimste zin des woord op te zetten.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Griepprikken voor zes jaar op rij verminderen dementierisico met 14%

Er heerst grote belangstelling, bij zowel lokale als buitenlandse investeerders, voor de hennepindustrie in Suriname. Om die redenen werd dinsdag de door alle commissieleden geparafeerde conceptwet aan de president overhandigd.

Het wetsvoorstel wordt door de juristen van het Kabinet van de President en van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij verder bestudeerd. Hierna krijgen de volksvertegenwoordigers de gelegenheid om breedvoerig hierover in het parlement te discussiëren.

“Het eerste traject is afgerond en wij zullen ons nu buigen over het beleidsaspect de hennepindustrie regarderend”, aldus Khudabux.

Het wiel hoeft volgens president Santokhi niet opnieuw uitgevonden te worden, omdat heel wat landen reeds beleid hieromtrent hebben gemaakt.

Bij de volgende overlegmomenten zal de private sector betrokken worden om mee te participeren.

Mis dit niet:

President Simons wil jongeren in Coronie houden met banen en beroepsopleidingen

Voorwaarts wint President’s Cup en ontvangt 15.000 Amerikaanse dollar

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

President Jennifer Simons sprak tijdens de herdenking van 175 jaar Coronie over nieuwe kansen voor jongeren en de verdere economische ontwikkeling van het district. Foto: CDS
Suriname

President Simons wil jongeren in Coronie houden met banen en beroepsopleidingen

Voorwaarts veroverde de President’s Cup 2026 door SV Broki met 1-0 te verslaan en ontving een cheque van 15.000 Amerikaanse dollar. Foto: CDS
Sport

Voorwaarts wint President’s Cup en ontvangt 15.000 Amerikaanse dollar

euro geld valuta
Lifestyle

Alimentatie innen na vertrek naar Suriname kan een langdurige zaak worden

Verdachte zou geld voor autoaankoop hebben gebruikt om eigen schulden te betalen.
Suriname

Man aangehouden voor oplichting en verduistering van geld ex-vriendin

zanderij airport johan adolf pengel klm 1
Lifestyle

Wie twee jaar niet naar Suriname is geweest, krijgt met een nieuwe reisprocedure te maken

Minister Miquella Huur wil dat in 2027 een conferentie wordt gehouden over de wettelijke bescherming van de grondenrechten van Marrons. Foto: CDS
Suriname

Minister Huur wil in 2027 conferentie over grondenrechten van Marrons

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws