• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Comité Herdenking Slavernij benadert minOWC voor samenwerking

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 april 2022 11:14
in Nieuws
slavernij

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Nationaal Comité Herdenking Slavernij en Onderzoek naar de gevolgen van het Slavernijverleden was onlangs op audiëntie bij het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (minOWC).

De delegatie bestond uit de voorzitter Johan Roozer, Harry Mungra, Rosita Leeflang, Siegmien Staphorst en Tamirah van der Leuv. Het comité bracht een bezoek aan het ministerie voor een samenwerking. Dit voor onder meer de uitvoering van de Herstelbetalingen die door de Caricomlanden zijn overeengekomen.

Er moet volgens de voorzitter aandacht worden besteed aan de welvaart, het welzijn en de ontwikkeling van de Afro-Surinamers. Er moeten ook programma’s komen in verband met zelfherstel, analfabetisme en het tegengaan van culturele en sociale vervreemding.

De organisatie ziet graag dat Surinaamse historische figuren beter worden geïncorporeerd in het curriculum. Bovendien willen zij beroepstrainingen over muziek, kunst en theater voor voornamelijk Afro-Surinaamse jongeren.

De werkgroep Educatie binnen het comité wil speciale programma’s uitvoeren op de scholen. In de leerjaren 1 tot en met 5 wil men storytelling doen over historische figuren, die nog niet in de schoolboeken staan.

In de leerjaren 6 tot en met 8 zullen kangaspelletjes worden gedaan. De pedagogische instellingen doen mee aan essaywedstrijden en discussieavonden. De leerkrachten krijgen workshops aangeboden.

De minister noemt de voornemens van de organisatie een mooi initiatief, alleen zal de uitvoering niet eenvoudig zijn. Vooral omdat cultuur niet serieus genoeg genomen wordt door de samenleving.

Ze adviseerde leuke televisie- en radioproducties te produceren voor de leerlingen.

Ze benadrukt dat die alleen voor de kustvlakte van dienst zullen zijn en er dus een andere benadering voor de kinderen van het verre binnenland moet worden ontwikkeld.

Het nationaal comité heeft verschillende structuren. De hoofdcommissie bestaat voornamelijk uit de bestuursleden. De adviesraad wordt geleid door mw. Staphorst.

Hieronder vallen ook de verschillende werkgroepen die voornamelijk in de uitvoering zitten. Roozer zegt de ondersteuning te genieten van de overkoepelende organisaties NAKS, Stichting Marron Vrouwen, Fiti fu Wini en de Fedrasi fu Afrikan Srananman.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

dollars geld usd
Suriname

USD 190.000 beschikbaar voor Caribische creatieve industrieën: Suriname kan profiteren

nola hatterman art academy kunst
Lifestyle

Investeren in cultuur levert banen, trots en ontwikkeling op

EITI Progress Report 2024 assets
Suriname

EITI-rapport 2023–2024 biedt diepgaand inzicht in Surinames extractieve sector

jeugdzaken
Suriname

Samenwerking versterkt rond ondersteuning van mensen met speciale hulpvraag

N V CIC
Suriname

Ratna Khedoe leidt CIC een nieuw tijdperk van groei, innovatie en maatschappelijke impact in

stopbord verkeer suriname
Lifestyle

Onnodig inhalen blijft stille doder op Surinaamse wegen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws