• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

CLO pleit voor loonreeks ambtenaren en ziekenhuispersoneel

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 oktober 2021 11:00
in Nieuws
miskin en santokhi

GFC NIEUWSREDACTIE- Het nieuwe bestuur van de Centrale van Landsdienaren Organisaties (CLO) heeft aandacht van president Chandrikapersad Santokhi gevraagd voor een nieuwe loonreeks voor de Algemeen Ambtelijke Dienst en het ziekenhuispersoneel.

Deze twee groepen zijn sinds de onderhandelingen van 2018 achtergebleven en nog niet ontkoppeld uit het Functie Informatiesysteem van de Overheid (FISO).

“Er zijn dus steeds groepen uit FISO ontkoppeld, maar deze twee groepen zijn achtergebleven. Daar willen we aandacht voor hebben”, deelde CLO-voorzitter Michael Miskin mee na een officieel kennismakingsbezoek van het nieuwe bestuur met de president op 18 oktober.

Ex- minister Suriname die geen aandacht meer krijgt van vrouwen heeft gelijk: veel gelukszoekers in SU

Voorzitter Miskin merkte op dat er momenteel negen loonreeksen zijn. “Er was eerst een gegeven aan leerkrachten in 2017 en na de loononderhandelingen van 2018 zijn er daarna nog 7 loonreeksen gekomen, maar de bureauambtenaren en het ziekenhuispersoneel zijn in FISO achtergebleven”, zei de CLO-topman.

De regering zal dit meenemen in de onderhandelingen met de vakbeweging. President Santokhi deelde mee dat de regering bereid is om meer financiële injecties te geven aan de werkenden, maar er moeten eerst middelen vrijkomen.

De injecties die reeds gegeven zijn in de vorm van koopkrachtversterking, komen volgens het staatshoofd door enorme besparingen. De president somde de maatregelen op die genomen zijn om te komen tot de besparingen en het stabiel houden van de economie.

Tijdens dit bezoek is de rol van CLO in het tripartiet overleg tussen de regering, vakbeweging en het bedrijfsleven besproken.

Mis dit niet:

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

In het tripartiet overleg wordt er verder onderhandeld over een pakket aan maatregelen die moeten leiden tot duidelijke zaken met betrekking tot koopkrachtversterking, belastingverlichting, het sociaal vangnet, werkgelegenheid en het prijsbeleid.

De CLO verwacht dat richting 1 januari 2022 de belastingschijven bijgesteld worden, zodat de mensen meer koopkracht krijgen.

Het vakbondencollectief ziet graag dat de koopkrachtversterking geïncorporeerd wordt in het loon en dat het komend jaar een nieuwe algemene loonronde zal zijn ingevoerd. De CLO-voorzitter mikt op begin 2022.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Creative Tech Hub Caribbean lanceert VLINC Startup Café voor lokaal talent en ondernemers.
Suriname

VLINC Startup Café brengt Surinaams talent, bedrijfsleven en financiers samen

Rijstboeren. Illustratiefoto.
Suriname

Nickerie staat en valt met de rijstsector, regering moet nu handelen

Wie teruggaat van Nederland naar Suriname, mist vaak vooral de vele kleine gemakken. Foto: KLM Boeing op Schiphol
Lifestyle

‘Remigratie naar Suriname voelt als tien stappen terug. Je laat meer achter dan je denkt’

Leerlingen uit leerjaar 8 volgen een presentatie tijdens hun educatieve bezoek aan het ministerie van Binnenlandse Zaken.
Suriname

Basisscholieren nemen kijkje achter de schermen bij ministerie van Binnenlandse Zaken

Nieuwe fase aangebroken in traject naar verzelfstandiging BuFaZ.
Suriname

Minister Monorath bespreekt verzelfstandiging BuFaZ met UNICEF en partners

Stank in lijkenhuis MMC Nickerie hindert nabestaanden bij afscheid
Suriname

DNA-lid Raghoenandan vraagt dringend ingrijpen bij situatie lijkenhuis MMC Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws