• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Chinese elektrische auto’s overspoelen Nederland: ‘Nu wij in Suriname nog’, zegt analist

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 mei 2024 09:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
GFC. Nieuws uit Suriname

De opmars van Chinese elektrische auto’s in Nederland lijkt onstuitbaar, en volgens Suriname analist Soeroechomento is het slechts een kwestie van tijd voordat ook het Zuid-Amerikaanse land volgt.

In 2023 zijn er in Nederland maar liefst 14.319 nieuwe elektrische auto’s van Chinese merken geregistreerd, een significante toename ten opzichte van de 7.624 in 2022, aldus cijfers van onder meer de BOVAG.

Populaire merken zoals Aiways, BYD, JAC, Lynk & Co, MG, Nio, Xpeng en Zeekr zijn nu een veelvoorkomend gezicht op de Nederlandse wegen.

BYD (Build Your Dream) heeft zelfs meer elektrische voertuigen verkocht dan Tesla in hetzelfde jaar.

De Nederlandse overheid speelt een grote rol in deze verschuiving door een subsidie van € 2.950 aan te bieden voor nieuwe elektrische voertuigen.

Soeroechomento is ervan overtuigd dat deze trend snel naar Suriname zal overwaaien. “De toekomst is elektrisch, hoe je het ook wendt of keert,” zegt hij.

Hij wijst echter op de noodzaak om de infrastructuur in Suriname te verbeteren om een soepele overgang naar elektrisch rijden mogelijk te maken.

Een belangrijk voordeel voor Suriname is dat de meeste huizen over een garage beschikken of ruimte voor de deur hebben om auto’s ‘s nachts op te laden.

Mis dit niet:

Nederlandse militaire zorgverleners ondersteunen gezondheidszorg in Suriname

Oud-militair Surinaams Nationaal Leger voor rechter in Den Haag wegens vermeende oorlogsmisdrijven

Soeroechomento voegt toe: “Er bestaan nu al snelladers die de accu binnen een halfuur kunnen vol laden. Gezien Paramaribo relatief klein en dichtbevolkt is, zijn er niet veel publieke laadplekken nodig.”

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Nederlandse militaire zorgverleners ondersteunen gezondheidszorg in Suriname.
Nederland

Nederlandse militaire zorgverleners ondersteunen gezondheidszorg in Suriname

Verdachte moet zich verantwoorden voor dodelijke acties tijdens Binnenlandse Oorlog in Suriname.
Nederland

Oud-militair Surinaams Nationaal Leger voor rechter in Den Haag wegens vermeende oorlogsmisdrijven

NV havenbeheer
Suriname

VSB eist dringend duidelijkheid over gewijzigde Negatieve Lijst: ondernemers vrezen extra kosten en vertragingen

Simons en directeur Clifton Lienga van de SWM hebben het drinkwatersysteem in Sunny Point officieel in gebruik genomen.
Suriname

Drinkwater stroomt weer in Sunny Point na jarenlange problemen met watervoorziening

President Jennifer Simons en de Vietnamese ambassadeur Bùi Văn Nghị bespraken tijdens zijn afscheidsbezoek nieuwe mogelijkheden voor samenwerking op het gebied van landbouw, energie en klimaat. Foto: CDS
Suriname

Vietnam wil Suriname helpen met rijstexport en samenwerking in olie- en gassector

Een gedeelte van de Slangenhoutstraat wordt tijdelijk afgesloten vanwege ontwateringswerkzaamheden.
Suriname

Slangenhoutstraat tot 22 oktober deels afgesloten: politie waarschuwt voor verkeersdrukte

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws