• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

China wil kilometerslange ruimteschip bouwen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 december 2021 03:15
in Technologie
china space ship resize md

GFC TECHNOLOGIEREDACTIE- Als iemand weet hoe je een megabouwwerk moet bouwen, dan is het China wel.

Met de Grote Muur van China als een goed voorbeeld hiervan, dus wanneer Chinese overheidsfunctionarissen zeggen dat ze hun zinnen hebben gezet op het bouwen van een kilometerslang ruimteschip in een baan om de aarde, moeten we zo’n voorstel waarschijnlijk serieus nemen, schrijft Interesting Engineering.

Hoewel het voorstel op dit moment geen substantiële toezegging van de Chinese regering is, weerspiegelt het wel een groeiende ambitie in ruimteverkenning voor het land.

Hoe serieus is het voorstel en is dit iets wat China serieus nastreeft?

Volgens de South China Morning Post zegt het NNSFC-voorstel dat het ruimtevaartuig “een belangrijke strategische ruimtevaartapparatuur is voor het toekomstige gebruik van ruimtebronnen, verkenning van de mysteries van het universum en in een baan om de lange termijn blijven.”

Bekijk ook:

Suriname bereidt zich voor op arbeidsvraag door olie- en gassector

Nederland blijft belangrijk voor Surinaamse studenten maar AI verandert het speelveld

Het voorstel omvat echter slechts een subsidie van US$ 2,3 miljoen dollar, wat zeker niet genoeg is om zo’n ruimtevaartuig daadwerkelijk te bouwen of zelfs te ontwikkelen.

In plaats daarvan roept het voorstel op tot voorstudies over wat er nodig is om zo’n ruimtevaartuig te bouwen. Dat is een heel ander voorstel dan zeggen dat ze daadwerkelijk een ruimtevaartschip van zo een omvang willen gaan bouwen.

Wat zou er nodig zijn om een kilometerslang ruimtevaartuig te bouwen?

Het internationale ruimtestation ISS is al ongeveer 109 meter lang en 75 meter breed. Dit is ongeveer zo groot als een American football veld en duurde 10 jaar en meer dan 30 missies om samen te stellen, waarbij de inspanningen van vijf verschillende ruimtevaartorganisaties uit 15 landen betrokken waren. Het kost ongeveer US$ 100 miljard om te bouwen en kost ongeveer US$ 4 miljard per jaar om te onderhouden.

Dit is een gigantische som geld, om zeker te zijn. Het sturen van materiaal dat gelijk is aan het hele internationale ruimtestation 10 keer de ruimte in, om een kilometerslang ruimtevaartuig te creëren, zou de Chinezen meer dan 300 missies en ongeveer US$ 1 biljoen dollar kosten.

Foto: China News Service

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Internationale partners ondersteunen ontwikkeling arbeidsmarktbeleid
Suriname

Suriname bereidt zich voor op arbeidsvraag door olie- en gassector

Surinaamse studenten krijgen door AI meer alternatieven naast Nederland. Illustratiefoto
Lifestyle

Nederland blijft belangrijk voor Surinaamse studenten maar AI verandert het speelveld

Focus op digitale veiligheid, privacy en elektronische communicatie.
Suriname

Suriname zet in op toekomstgerichte regelgeving voor telecom en AI

total leraren
Suriname

TotalEnergies en overheid versterken veiligheidsbewustzijn in technisch onderwijs

telesur
Suriname

Telesur en EllaLink werken aan nieuwe internationale kabelverbindingen

Suriname dichter bij offshore olieproductie na sterke start van 2026
Suriname

Staatsolie haalt meer dan US$ 2 miljard op voor deelname aan GranMorgu-project

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws