• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Changoer Kiran over kritiek op Paasboodschap Santokhi: Laat Pasen verbinden, niet verdelen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 april 2025 13:00
in Suriname
chan santokhi

In reactie op de kritiek van Anunja “MiWini” Litanie op de Paasboodschap van president Santokhi, spreekt Changoer Kiran zich uit over het belang van respectvolle dialoog en het behoud van eenheid in de samenleving.

Met waardering voor ieders geloofsbeleving wijst Kiran erop dat de president in zijn boodschap een moreel appèl deed, waarbij hij het lijden en de opstanding van Christus verbond aan actuele maatschappelijke waarden zoals gerechtigheid, opoffering en liefde.

“Dit is geen poging om het offer van Jezus te bagatelliseren, maar juist een oproep tot moreel leiderschap in een rechtvaardige rechtsstaat,” aldus Kiran.

Hoewel bezorgdheid legitiem is, vindt Kiran dat de toon van de kritiek afbreuk doet aan het verbindende karakter van Pasen.

“Als we iemand willen corrigeren, doen we dat bij voorkeur in de geest van opbouw en met respect. Ook publieke figuren dragen verantwoordelijkheid in hun uitingen. Niemand is zonder fouten – politici noch burgers. Wat telt, is hoe wij omgaan met die fouten en met elkaar.”

Bekijk ook:

Surinamers met Nederlandse bijstand kunnen controle krijgen op bankafschriften bij geldzendingen

Stichting Passie voor Suriname pleit voor langetermijnvisie op local content

Kiran benadrukt dat het Paasfeest bij uitstek een moment is om de samenleving te verenigen, niet te verdelen. “Laat Pasen een periode van herbezinning en groei zijn, waarin we elkaar de ruimte geven om bij te dragen aan een beter Suriname.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Surinamers met een Nederlandse bijstandsuitkering mogen geld naar het buitenland sturen, maar gemeenten kunnen bij opvallende geldstromen de financiële situatie controleren.
Lifestyle

Surinamers met Nederlandse bijstand kunnen controle krijgen op bankafschriften bij geldzendingen

Zonder goede voorbereiding profiteert Suriname niet optimaal van olie- en gasopbrengsten.
Suriname

Stichting Passie voor Suriname pleit voor langetermijnvisie op local content

Illegale mijnbouwactiviteiten opnieuw vastgesteld na eerdere ontruiming.
Suriname

OGS grijpt opnieuw in tegen illegale goudwinning nabij scholen in Brokopondo Centrum

Onderhoudswerkzaamheden Kennedyweg van start op 13 juli. Foto: illustratief.
Suriname

Wegautoriteit start rehabilitatie Kennedyweg tussen Onverwacht en EBS-mast MZ42

APS wil ‘Debt-for-Nature’-model voor Suriname.
Suriname

Amazone Partij Suriname waarschuwt voor groeiende staatsschuld en pleit voor groene economische koers

24 inwoners van Coronie ontvangen grondbeschikkingen.
Suriname

24 inwoners van Coronie ontvangen grondbeschikkingen en bereidverklaringen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws