• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

CH stelt vast dat enkele verzetsartikelen in Wetboek van Strafvordering onverenigbaar zijn met internationale verdragen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
23 augustus 2023 17:30 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 03:29
in Nieuws
Hof 2 585x289 constitioneel hof CH

GFC NIEUWSREDACTIE- Het Constitutioneel Hof (CH) in Suriname stelt vast dat de bepaling van artikel 366 Wetboek van Strafvordering in relatie tot artikel 369 Wetboek van Strafvordering onverenigbaar is met het delen van het Internationale Verdrag inzake burgerrechten en politieke rechten (IVBPR) en het Amerikaans Verdrag voor de Mensenrechten (AVRM).

Milton Castelen en Murwin Dubois hebben in de hoedanigheid van advocaten bij het Hof van Justitie een verzoek in gediend bij het CH om de Wet van 23 november 1977, houdende vaststelling van een nieuw Wetboek van Strafvordering te toetsen, op de verenigbaarheid met het recht van non-discriminatie en het recht op een eerlijk strafrechtelijk proces.

Het CHof heeft dit verzoek behandeld en beslissing hierover bekend gemaakt op 23 augustus.

Het Constitutioneel Hof stelt vast dat de bepaling van artikel 366 Wetboek van Strafvordering in relatie tot artikel 369 Wetboek van Strafvordering onverenigbaar is met het delen van de VBPR en AVRM.

Dit betreft het gewaarborgde recht van de verdachte op beroep op een hoger rechtscollege. Dit recht is bij niet verschijning bij de verzetsprocedure niet gegarandeerd.

Als de verdachte niet persoonlijk verschijnt bij een ingestelde verzetsprocedure vervalt het verzet en is een mogelijkheid op hoger beroep voor de verdachte eveneens uitgesloten.

Anderzijds heeft het Openbaar Ministerie steeds de mogelijkheid, ook na een vervallenverklaring van een ingesteld verzet, het verstekvonnis om in hoger beroep te komen.

CH-voorzitter Gloria Stirling benadrukt dat het om een abstracte toetsing van de wet of wetsdelen gaat. “Het niet gaat om concrete belangen van personen, maar om de abstracte vraag naar de strijdigheid van de wet of delen daarvan met de Grondwet en de verdragen”, aldus Stirling.

Pas als er een verzoek wordt ingediend door een verzoekgerechtigde kan dit door het hof in behandeling worden genomen.

ShareTweetSend

Meer berichten

schoolmeubilair voor leerlingen brokopondo
Suriname

Rosebel Gold Mines ondersteunt drie basisscholen met nieuwe schoolmeubels voor een beter leerklimaat

ebu jones sharda ganga
Suriname

Juridische en maatschappelijke organisaties maken zich sterk voor LGBTQI-rechten in Burgerlijk Wetboek

belasting douane wijnerman financien
Suriname

Patricia Herfst-Macintosh en Ramon Frederik vormen nieuwe Douanetop

geld valuta euro
Suriname

VHP-topman zet vraagtekens bij handelwijze Centrale Bank in valutaverkeer

suriname student association
Nederland

SSA start omvangrijk onderzoek naar problemen Surinaamse studenten in Nederland

budike china
Suriname

Paramaribo-Noord en Hangzhou versterken stedenband tijdens officieel bezoek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws