• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

CCS initieert leesbevorderingsproject

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
20 september 2022 02:00
in Nieuws
Minister Levens in CCS

GFC NIEUWSREDACTIE- Minister Marie Levens van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (MinOWC) heeft onlangs bij de start van het leesbevorderingsproject van het Cultureel Centrum Suriname (CCS) benadrukt, dat lezen goed is voor de ontwikkeling.

De bewindsvrouw vindt het belangrijk dat niet-gouvernementele organisaties zoals de Alcoa Foundation zich committeren aan sociale projecten waar de ontwikkeling van kinderen voorop wordt gesteld.

Het CCS dat vanaf zijn oprichting een werkarm is van het MinOWC heeft de afgelopen jaren geconstateerd dat kinderen tegenwoordig het lezen niet meer leuk vinden. Dit heeft als gevolg dat het leesniveau gedaald is. CCS-directeur Nadia Becker, zegt dat het instituut niet meer kan stilzitten en toekijken hoe hedendaagse kinderen niet kunnen lezen. Er moet verbetering hierin worden gebracht, zegt directeur Becker.

De organisatie probeert middels de training leesbevordering dit probleem aan te pakken. Tijdens de training wordt aan de deelnemers handvatten aangereikt over alfabetisering, klasse management, voorbereidend lezen en het klank zuivere deel. De participanten krijgen een refreshment over hoe je kinderen van diverse leerjaren kan leren lezen.

Het is belangrijk dat kinderen volgens een leesinstructie lezen. Lezen, spellen en schrijven gaan samen. Als die instructies niet goed gegeven zijn vanaf de kleuterklas wordt het lezen later moeilijk. Kinderen moeten na afronding van leerjaar 1 en leerjaar 2 in totaal 34 klanken kennen. Als dat niet het geval is, dan kan de leerkracht van leerjaar 3 niet vervolgen.

Levens zei verder dat kinderen met plezier naar school moeten. Echter wordt vergeten dat zij ook emoties hebben en zeer gevoelig zijn als ze een rode cijfer zien dat ze van hun stuk kan halen. De bewindsvrouw gelooft erin dat kinderen de tijd moeten krijgen om zich te ontwikkelen.

“Wij moeten in het onderwijs de kinderen die veel sneller kunnen helpen en de andere kinderen die wat meer tijd nodig hebben begeleiden. Het zijn kleine mensen die heel speciaal zijn. Wanneer kinderen kunnen lezen, dan kunnen zij zich zelf helpen.”

De minister bedankte de leerkrachten voor hun inzet om de doelen van het ministerie te verwezenlijken, maar sterker nog voor het opofferen van hun vakantie voor kennisverrijking. Na de training volgt een coachingstraject, waarbij scholen een beroep op de organisatie kunnen doen voor verdere begeleiding.

Mis dit niet:

Commissie bespreekt knelpunten in ontwerp-Levensmiddelenwet 2026

Twee mannen in Wanica aangehouden met gestolen EBS-transformator en koperen kabels

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ontwerp-Levensmiddelenwet moet duidelijkheid bieden over inspecties en bevoegdheden.
Suriname

Commissie bespreekt knelpunten in ontwerp-Levensmiddelenwet 2026

aangehouden gevangenis handboeien arrestatie politie man
Suriname

Twee mannen in Wanica aangehouden met gestolen EBS-transformator en koperen kabels

Overheid werkt aan ordening van bootvervoer tussen Albina en Frans-Guyana
Suriname

Booteigenaren op Marowijnerivier moeten zich registreren voor exploitatievergunning

Mentale veerkracht en leiderschap centraal bij 22e Rotary VOJ Awards
Suriname

Jaïr Beieren en Gabriëlla Puentes Perugorría uitgeroepen tot beste VOJ-leerlingen

Binnenkort worden ook financiële bijdragen voor duurzame ondernemingen beschikbaar gesteld. Foto: CDS
Suriname

Bewoners West-Suriname krijgen trainingen en financiële steun voor toerisme en bosproducten

De deelnemers werkten aan plannen voor betere arbeidsomstandigheden en sterker sociaal overleg in Saint Lucia en Haïti. Foto: CDS
Suriname

Suriname helpt Saint Lucia en Haïti bij verbeteren arbeidsomstandigheden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws