• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

CARICOM-leiders gestart met formele sessies in Grenada

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
29 juli 2024 08:34
in Suriname
vergadering

De CARICOM-leiders en hun ministers van Buitenlandse Zaken zijn begonnen met de formele sessies van de 47ste reguliere CARICOM-staatshoofdenvergadering.

In de Crown Ballroom van het Radisson Beach Resort in Grenada zullen zij vandaag en morgen specifieke onderwerpen bespreken, waaronder de digitale weerbaarheid van de regio, de kwestie van Haïti, en de grenskwesties tussen Belize en Guatemala en tussen Guyana en Venezuela.

De leiders van de regio buigen zich ook over internationale aangelegenheden zoals de oorlog in Oekraïne en de impact daarvan op de regio, en de oorlogen en conflicten in het Midden-Oosten.

Verder zal er gesproken worden over klimaatverandering.

In de reguliere plenaire vergadering komen klimaatverandering en het regionale transportsysteem aan de orde.

Na de businesssessies zullen alleen de regeringsleiders bij elkaar komen in een caucus om over een aantal strategische zaken van gedachten te wisselen.

Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking meldt dat de reguliere agendapunten onder meer de CARICOM Single Market and Economy (de Caribische gemeenschappelijke markt), voedselveiligheid en voedselzekerheid, financiële dienstverlening en veiligheid omvatten.

Veiligheidskwesties zullen deels worden besproken tijdens de caucus.

Daarnaast zal er veel aandacht worden besteed aan klimaatverandering en de voorbereidingen voor de aanstaande COP 29 in Azerbeidzjan.

De posities die de CARICOM-landen in dit verband zullen innemen, krijgen uiteraard ook de nodige aandacht.

Verder wordt de situatie rondom orkaan Beryl en de effecten daarvan binnen CARICOM besproken, met bijzondere aandacht voor de getroffen landen Grenada, Saint Vincent en de Grenadines.

President Chandrikapersad Santokhi zal op verschillende momenten een statement maken over diverse onderwerpen zoals voedselveiligheid, klimaatverandering en duurzame ontwikkeling, de ontwikkeling van de regionale transportsystemen, zowel in de maritieme als de luchtvaartsector, en het industrieel beleid.

Hij zal ook een statement maken over de situatie in Haïti en het lidmaatschap van Curaçao.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Woontoren 2
Lifestyle

KIVC pleit voor woontorens 30 hoog in Paramaribo als oplossing woningtekort

overtoom
Suriname

Innovatie en erfgoedbescherming hand in hand in Dorp Overtoom te Para

sirene politie ambulance arrest aanhouding
Suriname

Omwonenden helpen bij arrestatie na inbraak

training huielijk geweld
Suriname

Training over huiselijk geweld in Saramacca moet zorgen voor snellere bescherming slachtoffers

ai onderwijs en artificial intellegance
Suriname

Onderwijssector in Suriname verdiept zich in verantwoord gebruik van AI

olie gas oil
Suriname

Staatsolie start seismisch onderzoek naar olie- en gasvoorraden voor de kust van Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws