• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Canada stopt per direct de koop en verkoop van pistolen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
21 oktober 2022 16:29
in Nieuws
GFC. Nieuws uit Suriname

GFC NIEUWSREDACTIE- In Canada mogen burgers geen pistolen meer kopen of verkopen.

De Canadese premier Justin Trudeau heeft aangekondigd dat de regels per direct gelden, waardoor ook het transport en de import van pistolen verboden worden.

De premier benadrukt dat dringend actie nodig is, aangezien het geweld met vuurwapens in zijn land toeneemt. “Vandaag halen we meer wapens uit de maatschappij en zorgen we dat onze kinderen veilig zijn”, klinkt het.

Pistolen zouden het meest gebruikte wapen zijn bij schietincidenten. Sinds 2010 is het aantal pistolen in Canada met 70 procent toegenomen.

Voor mensen die professionele schietsport beoefenen of mensen die voor hun werk een pistool dragen, geldt uiteraard een uitzondering.

In april 2020 verbood de Canadese regering al elf categorieën aanvalsgeweren, na een stijging van het aantal misdrijven met vuurwapens in het land.

Zeker 125.000 wapens in Canada werden door die wet illegaal. Het ging daarbij ook om wapens die vaak bij schietpartijen worden gebruikt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ringweg suriname
Suriname

Conflicten op Ringweg door verkeerscriminelen die te hard rijden en rechterbaan claimen

Gezondheidsminister Misiekaba sprak zijn dank uit
Suriname

Renovatie couveuseafdeling Diakonessenhuis krijgt steun van Fernandes Social Foundation

sjommie surinaamse film
Entertainment

Terugkeer van Surinaamse kinderfilm ‘Sjommie’ veroorzaakt golf van nostalgie

Werkgroep 'Van armoede naar welzijn door productieve arbeid'
Suriname

President Simons installeert werkgroep voor duurzame armoedebestrijding

cassave
Suriname

Cassaveproductie bedreigd door agressieve infectie

President Simons benoemt Delano Landvreugd tot voorzitter van het vernieuwde Onderhandelingsorgaan van de Overheid.
Suriname

Delano Landvreugd aangesteld als nieuwe voorzitter van Onderhandelingsorgaan Overheid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws