• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bureau Nieuwe Haven ontmantelt jeugdbende ‘Lijk gang’: 11 arrestaties

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 maart 2024 19:53
in Suriname
wapen drugs coke crime

Het Bureau Nieuwe Haven heeft 11 jeugdigen van de jeugdbende “Lijk gang” aangehouden.

Drie van hen zijn heengezonden, terwijl 8 in verzekering zijn gesteld, waaronder de bendeleider, ook wel bekend als “Lijkbaas”.

Eén lid van de bende is nog voortvluchtig.

Deze bende bestaat uit vroege schoolverlaters en schoolgaanden in de leeftijd van 14 tot 19 jaar oud.

Sinds oktober 2023 maakte de bende er een gewoonte van om scholieren in de omgeving van het scholencomplex van Zorg en Hoop van hun mobiele telefoon, met name iPhones en Androids, te beroven.

De werkwijze van de groep was dat 2 tot maximaal 8 leden van de bende de beroving pleegden. Deze berovingen werden zorgvuldig gepland door de bendeleider “Lijkbaas” en gecommuniceerd in een appgroep van de bende.

Een kenmerk van deze bende is dat zij een rode, groene of zwarte zakdoek bij zich dragen. De slachtoffers van de bende zijn scholieren van wie hun mobiele telefoon onverwachts, onder bedreiging en geweld, werd afgepakt.

Er bestaat het vermoeden dat deze jongeren drugs gebruiken, aangezien er onder hen één is aangehouden met een hoeveelheid van 8.6 gram hasj en 6.92 gram xtc, verpakt in ziplock zakjes, bestemd voor de verkoop.

Mis dit niet:

‘Surinamers met een WIA-uitkering willen weten of ook hun berekening wordt gecontroleerd’

55 militairen beëdigd tot buitengewoon agent van politie

Ook is er een gaspistool aangetroffen bij de leider om slachtoffers af te schrikken en/of de snode daad gemakkelijk te maken.

De politie, die het onderzoek thans voortzet, heeft sterk het vermoeden dat de bende meer leden heeft die zich ook schuldig hebben gemaakt aan deze berovingen. Aan de aanhouding van deze leden wordt met voortvarendheid gewerkt.

Vanuit de politie wordt een beroep op de jeugdigen gedaan om dit deviante gedrag achterwege te laten en zodoende hun toekomst niet te verpesten.

Aan ouders en verzorgers wordt gevraagd om de kinderen zo min mogelijk met sieraden en dure goederen naar school te sturen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

UWV onderzoekt ongeveer 52.000 WIA-uitkeringen op mogelijke berekeningsfouten. Ook mensen die inmiddels in Suriname wonen, kunnen onder de herstelregeling vallen.
Lifestyle

‘Surinamers met een WIA-uitkering willen weten of ook hun berekening wordt gecontroleerd’

Nieuwe BAVP'ers geïnformeerd over taken en bevoegdheden.
Suriname

55 militairen beëdigd tot buitengewoon agent van politie

Suriname krijgt elf inzamelcentra voor plasticrecycling.
Suriname

Eerste inzamelcentrum voor plastic- en aluminiumafval geopend bij IMEAO 1

Nieuwe taskforce richt zich op preventie, opsporing en vervolging van corruptie.
Suriname

Suriname richt taskforce op voor gezamenlijke aanpak van corruptie

Bigiston blijft afhankelijk van nooddrinkwater tijdens aanhoudende droogte.
Suriname

Tankwagens leveren nooddrinkwater aan gemeenschap Bigiston

Financieringsmogelijkheden centraal tijdens informatiebijeenkomst Altona
Suriname

Finabank presenteert 7%-kasreserveregeling tijdens bijeenkomst over Altona

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws