• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bron van corruptie rond schoolbusvervoer Onderwijs

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 juli 2023 00:17 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:12
in Nieuws
schoolbus

GFC NIEUWSREDACTIE- Op het Surinaams ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (Minowc) is er een bron van corruptie ontdekt rond het schoolbusvervoer.

“Het is een zeer gevoelig onderwerp. Ambtenaren en hun families op dit ministerie zijn eigenaren van bussen voor schoolvervoer. Wanneer controleurs op het veld gaan, krijgen de bushouders tips dat er controle zal plaatsvinden,” haalde minister Henri Ori van Onderwijs donderdagavond aan in het Surinaams parlement.

Daarnaast zijn er volgens de minister controleurs die smeergelden aannemen. “Het is niet leuk voor mij om deze rapportages te doen, ik ben er ook niet trots op”, aldus de minister Ori.

De staat heeft maandelijks SRD 34 miljoen uit aan schoolvervoer. Er zijn 745 trajecten die onderhouden worden, echter is er heel veel corruptie en inefficiëntie.

“De zaak ligt politiek heel gevoelig. Bushouders proberen zoveel mogelijk trajecten voor zichzelf binnen te halen”, merkte de minister op.

Het parlement vindt de beschuldigingen heel ernstig en heeft gevraagd om bewijzen te overleggen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Waterkant Paramaribo
Lifestyle

Asociaal gedrag van e-bikers zorgt voor irritatie en onveiligheid aan de Waterkant

Simons met Sanatam Dharm
Suriname

Sanatan Dharm vraagt president om steun bij urgente projecten en sociale zorg

vuur vlam aansteker brand
Lifestyle

Man steekt woning in brand na ruzie met vrouw en drinkt verdelgingsmiddel

Simons met kinderen
Nederland

Avond Vierdaagse geen reden voor Hollanders om Suriname te bezoeken

stroom energie
Suriname

EBS werkt aan structurele oplossing stroomstoringen Groningen

brandweer auto
Suriname

Woningbrand in Cricketstraat zorgt voor onrust

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws