• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Braziliaanse piloten hadden mogelijk kunnen voorkomen dat 62 mensen omkwamen bij crash

P. Peterson door P. Peterson
25 September 2024 10:56
in Nieuws
PS-VPB ATR 72-500 Voepass

Magnar Nordal, een ervaren gezagvoerder en vlieginstructeur uit Noorwegen, heeft de luchtvaartgemeenschap opnieuw waardevolle inzichten geboden.

In een recente video analyseerde hij de crash van Voepass-vlucht 2283 op 9 augustus in Brazilië, waarbij hij een gedetailleerde uitleg gaf over de rol van ijsvorming en de reactie van de bemanning op verschillende waarschuwingssignalen.

Magnar is zelf ATR-instructeur. Een voorlopige analyse van de vluchtgegevens laat zien wat er misging.

Het systeem om ijs van de vleugels en de staart te verwijderen faalde.

De bemanning besprak het probleem, maar besloot door te vliegen zonder van hoogte te veranderen, ondanks dat het vliegtuig meer ijs ophoopte.

Wanneer ijs zich ophoopt op de vleugels, vermindert de aerodynamische efficiëntie van het toestel en neemt het risico op een stall (overtrek) toe.

Nordal, die een achtergrond heeft in luchtvaarttraining en simulatie, benadrukte dat het vliegtuig met defecte ijsbestrijdingssystemen bleef vliegen, wat uiteindelijk leidde tot een verlies van controle.

De bemanning kreeg verschillende waarschuwingen, zoals “Degraded Performance” en “Increase Speed”, wat aangeeft dat het toestel snel snelheid verloor door de toegenomen luchtweerstand.

In plaats van direct te dalen en snelheid te winnen, bleven de piloten op dezelfde hoogte. Uiteindelijk verloor het vliegtuig snelheid en controle, waarna het in een spin terechtkwam en crashte.

Het is nog onduidelijk welke acties de piloten precies hebben ondernomen en waarom het vliegtuig in een spin belandde. Dit zal verder onderzocht worden in het definitieve onderzoeksrapport.

ShareTweetSend

Meer berichten

silvana afonsoewa
Suriname

NDP-parlementariër Afonsoewa hekelt communicatie minister Currie over onderwijs

kaars dood overleden rouwproces
Suriname

Lijk van vermiste man gevonden in bosschage Brokopondo

verdachte 2
Suriname

Bouwvakker aangehouden diefstal gekooide zangvogel

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws