• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Brandweer Saramacca heeft geen voertuigen voor bijenbestrijding

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 februari 2025 17:12
in Suriname
brandweer kbs 2

Korps Brandweer Suriname

Een zwerm agressieve Braziliaanse bijen heeft een kostgrond in Saramacca overgenomen en de eigenaresse vreest voor haar veiligheid.

Toen ze de brandweer inschakelde voor hulp, kreeg ze echter een opmerkelijk verzoek: of ze zelf even de brandweerlieden kon ophalen en na de bestrijding weer terugbrengen. Dit deelde ze met GFC Nieuws.

De vrouw zegt dat de zwerm een groot gevaar vormt voor haar en haar gezin.

“Ze vallen je gewoon aan als je in de buurt komt. Ik kan niet eens normaal mijn grond bewerken,” vertelt ze. Daarom besloot ze de brandweer te bellen, in de hoop dat die snel een oplossing zou bieden.

De brandweer van Saramacca bevestigt dat ze inderdaad geen geschikt vervoermiddel hebben voor bijenbestrijding.

“We hebben een blusvoertuig, maar dat is niet bedoeld voor dit soort situaties. Voor bestrijding van bijenzwermen zijn we afhankelijk van derden of de hulpvragers zelf,” aldus een brandweerman in gesprek met onze redactie.

Volgens critici is dit weer een voorbeeld van de gebrekkige middelen waar brandweerkazernes in het binnenland mee kampen.

Terwijl bijenplagen niet alleen oogsten vernielen, maar ook levensgevaarlijk kunnen zijn, vooral voor mensen met allergieën, ontbreekt er nog steeds een structurele aanpak.

Inwoners van Saramacca hoopt dat de bevoegde instanties hier serieus naar kijken en de brandweer beter uitrusten om dit soort bedreigingen effectief aan te pakken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

betalen winkel supermarkt pinnen kopen
Suriname

Prijsstijgingen in diensten drukken op koopkracht Surinamers

insect pesticide dengue bespuiten muskiet
Suriname

BOG start intensieve chikungunya-bestrijding in Nickerie

goud
Suriname

CBvS: goud blijft ruggengraat van Surinaamse economie

atm republic bank geldautomaat pin
Lifestyle

Bankklanten vinden opnamelimiet van SRD 10.000 te laag en willen verhoging

brand vuur
Suriname

Grote brand verwoest meerdere panden in Paramaribo

[Aggregator] Downloaded image for imported item #435720
Suriname

Bromfietser zwaargewond na botsing met tractor in Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws