• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bombé krijgt tweede waterpompinstallatie

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 januari 2023 06:00
in Nieuws
Pompgemaal Clarapolder opgestart om in waterbehoefte westelijke polders te voorzien

GFC NIEUWSREDACTIE- Tussen het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) in Suriname en het bedrijf Kuldipsingh Infra heeft er een ondertekening plaatsgevonden in verband met de tweede installatie van pompen te Bombé in het district Saramacca.

“In het kader van de 19 pompen die in 2019 zijn binnengehaald vanuit India om op 10 locaties te installeren, is nu de tweede aanzet gemaakt,” vertelt waarnemend directeur van Landbouw, Soedeshchand Jairam.

“Het is bekend hoe vaak de boeren schade hebben geleden vanwege wateroverlast en het is daarom van belang dat er gewerkt moet worden naar optimalisering en verbetering van waterhuishoudingen. Vanwege klimaatverandering is het ook een noodzaak om waterpompen te plaatsen om uiteindelijk de arealen droog te krijgen.”

Jairam zegt verder dat de afwatering van landbouwarealen heel belangrijk is vooral vanwege de toename van neerslag en om meer te kunnen produceren in de landbouwsector.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gasbom koken
Lifestyle

Huishoudens kiezen bewust voor elektrisch koken om gedoe met gasbommen

marinetrap waterkant paramaribo
Lifestyle

Slechte verlichting vergroot kans op criminaliteit, terwijl onderzoek duidelijke lessen biedt

drempels parabrug
Suriname

Verkeersdrempels bij Parabrug moeten schade beperken en verkeersveiligheid verhogen

Voorlichters van ministerie LVV instrueren telers over herkenning van cassaveziekte in oostelijke regio
Gezondheid

Ministerie LVV waarschuwt voor cassaveziekte en instrueert voorlichters in oosten

Asfalteringswerkzaamheden aan Sidoredjoweg en Zwartbondstraat in Wanica voor betere bereikbaarheid
Suriname

Ministerie Openbare Werken asfalteert Sidoredjoweg en Zwartbondstraat in Wanica

zijin rosebel
Suriname

Mannen weigeren vertrek uit concessiegebied Zijin zonder oplossingen van de regering

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws