• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

BIZA onder druk: vervalste handtekeningen, ambtenaren bouwen huis directeur? Wie wordt beschermd?

GFC Nieuws Opinie door GFC Nieuws Opinie
23 maart 2026 17:27
in Opinie
binnenlandse-zaken-suriname

Het ministerie van Binnenlandse Zaken

Nieuwe signalen rond het ministerie van Binnenlandse Zaken zetten het lopende onderzoek verder onder druk en roepen fundamentele vragen op over de rol van de ambtelijke leiding.

In het verlengde van eerdere publicaties over de rol van de huidige directeur van Binnenlandse Zaken, Eskak, in de zaak rond voormalig minister Bronto Somohardjo, komen ook andere elementen uit die periode nadrukkelijk naar voren.

Volgens verklaringen en informatie uit verschillende bronnen wordt binnen de financiële administratie gesproken over mogelijke onregelmatigheden.

Daarbij wordt onder meer gewezen op vervalste handtekeningen en de rol van een betaalmeester, dezelfde functionaris die bezwarende verklaringen heeft afgelegd in het dossier.

Dat roept een vraag op die steeds nadrukkelijker klinkt: wie wordt hier beschermd en waarom?

Daarnaast zijn er verklaringen van ambtenaren waarin wordt aangegeven dat personeel van het ministerie mogelijk is ingezet werkzaamheden aan een woning van de directeur. Ook deze signalen lijken vooralsnog geen zichtbare rol te spelen in de huidige focus van het onderzoek.

Opvallend is dat het onderzoek zich tot nu toe vooral lijkt te richten op politieke verantwoordelijkheid, terwijl de rol van de ambtelijke uitvoering en controle minder nadrukkelijk in beeld komt.

Volgens waarnemers is het daarom van belang dat bij de verdere behandeling van de zaak niet alleen wordt gekeken naar besluiten op ministerieel niveau, maar ook naar de rol van functionarissen binnen de ambtelijke organisatie, waaronder de betaalmeester, technische dienst, beveiliging en de directeur.

De vraag die blijft hangen is eenvoudig ; wordt de waarheid volledig onderzocht, of slechts een deel daarvan?

N. Mohari

Dit artikel betreft een ingezonden opiniestuk. Voor de publicatie van ingezonden artikelen hanteren wij specifieke voorwaarden. Voor meer informatie of om zelf een ingezonden bericht te sturen, kunt u contact opnemen via [email protected] of direct via WhatsApp.

Let op: Publicatie van opiniestukken houdt niet in dat GFC Nieuws het eens is met de inhoud

ShareTweetSendSend

Meer berichten

perceel grond
Opinie

Grondchaos in Suriname vraagt om meer dan harde taal

Raffinaderij olie
Opinie

Suriname tussen oliebelofte en economische risico’s

2 crime misdaad politie plaats delict moord
Opinie

Nachtelijke aanval laat zien hoe gewelddadig criminaliteit is geworden

DNA nationale assemblee
Opinie

Nieuwe gezichten, oud systeem in de Surinaamse politiek

koppel echtpaar lengte relatie liefde
Column

Liefde met omgekeerd lengteverschil wint aan acceptatie in Suriname

Beschudiging wijzen wijzend vinger
Opinie

Machtswisselingen zorgen voor nieuwe beschuldigingen zonder echte oplossingen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws