• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Biza identificeert twee groepen voor vroegtijdige vrijwillige dienstverlating: personen van 55 jaar met 35 dienstjaren en personen met 1 tot en met 5 dienstjaren

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 juni 2022 01:00
in Nieuws
saneren ambtenaren ambtenaar werknemers personeel groep massa

GFC NIEUWSREDACTIE- Minister Bronto Somohardjo van Binnenlandse Zaken (BiZa) heeft deze week een delegatie onder leiding van Lilia Burunciuc van de Wereldbank ontvangen.

Zij is Country Directeur voor Caribische landen.

Het bezoek voond plaats in verband met het uit te voeren Hervormingsprogramma van de overheid, het z.g. Public Sector Reform (PSR) Program. Het programma moet ertoe leiden dat het ambtenarenapparaat efficiënter gaat draaien.

Het ministerie heeft vooralsnog twee groepen geïdentificeerd, waarbij er pakketten voor worden samengesteld om de dienst vervroegd vrijwillig te verlaten. Deze zijn: de groep van 55 jaar met 35 dienstjaren en de groep 1 tot en met 5 dienstjaren.

“We zijn in de afrondende fase met de exercities. Zodra we klaar zijn hiermee gaan we in gesprek met de minister van Financiën. Als alles in kannen en kruiken ligt, kunnen deze ambtenaren van 1 september 2022 tot 1 januari 2023, zich opgeven om de dienst vervroegd te verlaten”, aldus de minister.

Daar aansluitend is er ook een gesprek geweest met vertegenwoordigers van de Associatie van Surinaamse Fabrikanten (ASFA), Vereniging van Surinaams Bedrijfsleven (VSB) en minister Steven Mac Andrew van Arbeid Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ).

Het doel van deze ontmoeting was om een overlegorgaan in het leven te roepen dat zich met allerhande issues zal bezighouden. Zaken die betrekking hebben op zowel de publieke als particuliere sector, waaronder de mogelijkheid om ambtenaren te bij-en herscholen in de ondernemerschap.

Ook het opzetten van een Shared Service Center werd besproken. Deze heeft als doel om de ambtenaren die geen werkplek hebben te outsourcen naar de private sector.

ASFA en VSB zijn in deze belangrijke actoren om na te gaan wat de mogelijkheden zijn voor de overheid. Dit zal volgens de minister vlotter verlopen, omdat er destijds al een werkgroep was geïnstalleerd die het voorbereidend werk al geeft gedaan.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

kassa horeca betalen winkel restaurant bediende
Lifestyle

Restaurants volgeboekt in Paramaribo ondanks economische druk

6 Pagara estafette vuurwerk bombel
Suriname

PL sluit 2025 gezamenlijk af met openbare eindejaarsbijeenkomst

[Aggregator] Downloaded image for imported item #424106
Suriname

President Simons belooft stappen richting verbetering openbaar vervoer

tiny house suriname
Lifestyle

Tiny houses kunnen toekomst van wonen in Suriname veranderen

Gevangenis cel
Suriname

Criminele bende achter meerdere gewapende overvallen uitgeschakeld

arrest gevang politie
Suriname

Media melden aanhouding piloot in 525 kilo cocaïnezaak bij Uitvlugt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws