• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Biza houdt plenair overleg ter voorbereiding op verkiezingen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 augustus 2024 13:00
in Suriname
stemmen verkiezingen

Het ministerie van Binnenlandse Zaken (Biza) heeft op 16 augustus een plenair overleg gehouden ter voorbereiding op de verkiezingen.

Aanwezig waren vertegenwoordigers van de districtscommissarissen (DC’s), het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB), het Centraal Hoofdstembureau (CHS), en de Commissie Landelijke Veiligheid Verkiezingen van KPS.

Biza-directeur Mohamad Eskak benadrukte in zijn toespraak het belang van samenwerking tussen de verschillende entiteiten om te zorgen voor een soepele gang naar de stembus. Hij onderstreepte dat goede communicatie en afstemming essentieel zijn voor een succesvolle verkiezingsdag.

Tijdens de bijeenkomst gaf de Commissie Landelijke Veiligheid Verkiezingen 2025 een presentatie over de veiligheidsmaatregelen die worden getroffen voor de verkiezingsprocessen.

Michaël Kromodimedjo, coördinator van de werkgroep Kiezerslijsten, informeerde de aanwezigen over de Voorlopige Terinzagelegging van de kiezerslijsten, die van 1 september tot en met 30 september zowel online als op fysieke locaties zal plaatsvinden.

Dit proces is cruciaal voor de transparantie en toegankelijkheid voor alle kiezers, die hun gegevens kunnen controleren en eventuele fouten laten corrigeren.

Daarnaast kondigde Biza-directeur Eskak, tevens voorzitter van de commissie Verbetering Geïntegreerde Processen (VGP), de ontwikkeling van een nieuw digitaal platform aan.

Dit platform, dat momenteel in aanbouw is, zal de verschillende processen rond de verkiezingen beter op elkaar afstemmen en de efficiëntie verhogen. De betrokken actoren zullen in een later stadium worden getraind om effectief met dit platform te werken.

Mis dit niet:

Somohardjo: “Desnoods peddelen we met onze slippers, maar grondproblemen gaan we oplossen”

Ruim 900 inwoners Wanica krijgen grondpapieren, regering wil einde maken aan jarenlang wachten

De bijeenkomst werd afgesloten met een toespraak van Nicolai Marie, ondervoorzitter van de Commissie Landelijke Veiligheid Verkiezingen van KPS, die een brede uitleg gaf over de veiligheidsaspecten van de verschillende verkiezingsactoren.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

bronto somohardjo
Suriname

Somohardjo: “Desnoods peddelen we met onze slippers, maar grondproblemen gaan we oplossen”

Ruim 900 belanghebbenden ontvingen grondpapieren tijdens een bijeenkomst in Wanica. Foto: CDS
Suriname

Ruim 900 inwoners Wanica krijgen grondpapieren, regering wil einde maken aan jarenlang wachten

zonne energie
Suriname

Suriname kampt met tekort van 80 megawatt aan stroom, president wil snelle uitbreiding zonne-energie

Gate op Schiphol
Lifestyle

Waarom moeten Surinamers op Schiphol soms zo ver lopen naar hun vliegtuig?

Jubileumjaar geopend met gezamenlijke ambitie voor een sterker lokaal bedrijfsleven.
Suriname

Twintig jaar SBF: oproep tot concrete resultaten voor het Surinaamse ondernemerschap

Saamaka vragen op COP17 om erkenning van collectieve grondrechten.
Suriname

VSG bij COP17: “Geen beloften meer, maar concrete actie voor de grondrechten van de Saamaka”

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws