• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Binnenlandbewoners hopen op oplossing voor werkgelegenheid onder presidentschap Brunswijk

Shafely King door Shafely King
3 maart 2025 08:00 - Geüpdatet op 5 maart 2025 07:02
in Suriname
goudmijn probios

Veel binnenlandbewoners geloven dat Ronnie Brunswijk als president werkloosheid in hun gebied zal aanpakken. Dit geven zij aan tegenover de redactie van GFC Nieuws.

De discussie over werkgelegenheid in het binnenland is opnieuw aangewakkerd door een oude video die recent op sociale media circuleert.

De beelden tonen hoe goudzoekers uit een mijn worden verwijderd, wat tot grote frustratie heeft geleid.

Veel mensen benadrukken dat er geen duurzame banen beschikbaar zijn en dat illegale goudwinning voor velen de enige bron van inkomsten is.

Volgens inwoners biedt de overheid onvoldoende werkgelegenheidsalternatieven.

Door de achterblijvende infrastructuur en economische ontwikkeling zijn velen aangewezen op de informele sector.

Mijnbouw blijft een van de weinige inkomstenbronnen, ondanks de risico’s en illegale praktijken die ermee gepaard gaan.

Brunswijk, afkomstig uit het binnenland en daar breed gesteund, wordt gezien als iemand die verandering kan brengen.

Bewoners verwachten dat hij hun situatie beter begrijpt en kansen creëert om op een legitieme manier in hun levensonderhoud te voorzien.

Of zijn mogelijke presidentschap daadwerkelijk verbetering brengt, blijft onzeker.

Voor nu hopen velen op meer aandacht voor duurzame werkgelegenheid en economische vooruitgang in het binnenland van Suriname.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

politie kps beediging
Lifestyle

Alarmnummer 115 niet bekend bij alle Nederlandse toeristen in Suriname

vrouw schrijven pen papier handschrift studeren student
Suriname

Studenten zien staatsexamen als nieuwe kans op succes

israel
Nederland

Informatie over Israël in Suriname roept vragen op

school onderwijs scaled
Suriname

Leerkrachten O.S. 1 en 2 Sunnypoint verlaten school uit veiligheidsoverwegingen

Valentijnsdag
Lifestyle

PL pakt groots uit met Valentijnsdag vol cultuur, entertainment en koopjes

monche atompai melkcentrale
Suriname

Melkcentrale verduidelijkt naamgeving Monchémel na maatschappelijke kritiek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws