• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bijstandsgebruik onder Surinaamse Nederlanders een van de laagste van niet-westerlingen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 maart 2025 04:54
in Nederland, Suriname
euros

Er wordt veel gespeculeerd over wie in Nederland het vaakst een bijstandsuitkering ontvangt.

Sommigen denken dat bepaalde migrantengroepen er bovengemiddeld gebruik van maken, terwijl anderen juist vinden dat de cijfers een ander verhaal vertellen.

Maar wat zeggen de feiten? Bekijk onderaan de grafiek.

Uit onderzoek van de redactie van GFC Nieuws, gebaseerd op gegevens van het CBS, blijkt dat meer dan de helft van de bijstandsgerechtigden in Nederland is geboren buiten Europa.

Toch is de grootste groep uitkeringsgerechtigden niet de Surinaamse gemeenschap, zoals soms wordt gedacht.

In juni 2024 ontvingen 180.000 mensen die in Nederland geboren zijn een bijstandsuitkering, wat neerkomt op 44 procent van het totaal.

Daar tegenover stonden 208.000 bijstandsontvangers die buiten Europa zijn geboren, oftewel 51 procent.

Binnen die groep zijn migranten uit Syrië het sterkst vertegenwoordigd met 50.000 bijstandsgerechtigden, gevolgd door Marokkanen (27.000) en Turken (22.000).

Surinamers nemen een opvallende positie in. Hoewel ze een van de grotere migrantengroepen vormen in Nederland, is het bijstandsgebruik onder hen relatief laag.

bijstand herkomst

In totaal ontvingen 11.400 Surinaamse migranten bijstand, terwijl dat aantal bij bijvoorbeeld Syriërs en Marokkanen veel hoger ligt.

Deze cijfers laten zien dat de verdeling van bijstandsuitkeringen niet altijd strookt met de beeldvorming.

De werkelijke cijfers bieden een genuanceerder inzicht in hoe de bijstand in Nederland verdeeld is.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

suriname men united
Suriname

Suriname Men United investeert in duurzaam en inclusief maatschappelijk werk

blto
Suriname

BLTO brengt urgente problemen Technisch Onderwijs onder aandacht van DNA-commissie

celstraf gevangene gevangenis handboeien arrest
Suriname

Zorgen over veiligheid van arrestanten na meerdere incidenten

medische student
Gezondheid

KIVC waarschuwt voor te losse omgang met medische privacy

suriname paramaribo DNA assemblee
Lifestyle

Respect voor politici in Suriname lijkt verder af te brokkelen

betalen telefoon apple pay
Lifestyle

Mobiel betalen in Suriname nog vooral toekomstmuziek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws