• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bezorgdheid over mogelijke terugkeer van de NDP naar het machtscentrum

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
13 mei 2025 06:00
in Suriname
ndp simons jennifer

Naarmate de verkiezingen van mei 2025 naderen, nemen de zorgen in de samenleving toe over een mogelijke terugkeer van de Nationale Democratische Partij (NDP) in het centrum van de macht.

Verschillende maatschappelijke groepen vrezen dat een hernieuwde regeerperiode van de NDP zou kunnen leiden tot een herhaling van het financieel-economisch beleid uit de jaren negentig en de periode 2010–2020.

Deze perioden stonden bekend om buitensporige overheidsuitgaven, grotendeels gefinancierd met leningen, sterke waardevermindering van de Surinaamse dollar, torenhoge inflatie en een toename van armoede onder brede lagen van de bevolking.

Sinds de schuldencrisis van 2020 bevindt Suriname zich in een kwetsbare economische positie. Ondanks inspanningen om het tij te keren en de economie te stabiliseren, heerst de vrees dat een terugkeer naar politiek gemotiveerd beleid — in plaats van beleid gericht op duurzame ontwikkeling — de behaalde vooruitgang teniet zal doen.

Critici stellen dat de lessen uit het verleden onvoldoende lijken te zijn verwerkt in de huidige beleidsvoorstellen van de NDP.

Indien de partij haar eerdere koers ongewijzigd voortzet, bestaat het risico dat het land opnieuw afglijdt in economische malaise en sociale instabiliteit.

Vanuit verschillende hoeken wordt daarom opgeroepen tot een breed maatschappelijk debat over de inhoudelijke plannen van politieke partijen. Daarbij dienen verantwoord financieel beheer, transparantie en duurzame ontwikkeling centraal te staan.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

bewoners boos op zijin
Suriname

Ontruiming illegale goudzoekers Rosebel–Zijin-concessiegebied blijft vooralsnog uit

Minister Tsang ondertekent IK-BEN pledge voor versterking kinderbescherming in Suriname
Suriname

Minister Tsang ondertekent IK-BEN pledge voor veiliger netwerk voor kinderen

ressortraad moengo hoorzitting
Suriname

Bewoners Moengo vragen om snelle aanpak knelpunten

anti corruptie commissie
Suriname

Anti-Corruptie Commissie licht Verklaring van Inkomen en Vermogen toe aan parlementariërs

davisbuiten
Suriname

Overleg over zorgwekkende jeugdproblematiek in Davis Buiten (Texas)

fpic protocol
Suriname

VIDS presenteert Nationaal FPIC-protocol tijdens stakeholdersbijeenkomst met TotalEnergies

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws