• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bezorgdheid binnen zakenwereld Suriname over mogelijk afluisteren mobiele telefoons

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 september 2024 22:00 - Geüpdatet op 30 september 2024 02:48
in Suriname
man stress depressief hoofdpijn

De redactie van GFC Nieuws heeft zondag meerdere bezorgde reacties ontvangen van personen binnen de Surinaamse zakenwereld.

Ze vragen zich af of hun mobiele telefoons mogelijk ook worden afgeluisterd. Deze zorgen komen na een bericht van GFC over het mogelijk afluisteren van rechters in Suriname met de Pegasus-2 software.

Pegasus-2 is een krachtige spionagesoftware ontwikkeld om mobiele apparaten ongemerkt te infiltreren.

Het kan gesprekken afluisteren, tekstberichten lezen, en zelfs toegang krijgen tot de camera en microfoon van de telefoon zonder dat de gebruiker dit merkt.

Bij Pegasus-2 kan er zelfs een risico bestaan dat het toestel niet volledig “uit” staat, zelfs wanneer dit zo lijkt.

In bepaalde gevallen kan de software een zogenaamde “fake shutdown” uitvoeren.

Dit betekent dat het scherm en bepaalde functies zijn uitgeschakeld, maar de microfoon en andere sensoren nog steeds actief zijn, waardoor er toch meegeluisterd kan worden.

De software kan via onopvallende links of zwakke plekken in besturingssystemen worden geïnstalleerd.

Personen die zich zorgen maken over mogelijke afluisterpraktijken kunnen letten op signalen zoals een plotselinge afname van de batterijduur, oververhitting van het toestel of verhoogde datagebruik.

Daarnaast wordt aangeraden om altijd de nieuwste software-updates te installeren en verdachte links in berichten te vermijden.

Deskundigen adviseren om bij twijfel gespecialiseerde IT-beveiligingsbedrijven in te schakelen die telefoons kunnen scannen op ongeautoriseerde software zoals Pegasus-2.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vuilniswagen afval
Suriname

Bewoners Wanica eisen maatregelen tegen afvalverwerking, vieze geur dringt woningen binnen

zanderij johan adolf pengel luchthaven
Suriname

TCT verhoogt wervingscampagne voor luchtverkeersleiders om druk op sector te verlichten

Zon blauwe lucht
Suriname

Geen extreem regenweer verwacht ondanks Surinaamse waarschuwingen

Wateroverlast
Suriname

Spoedoverleg in Wanica Centrum over aanhoudende wateroverlast

Minister van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking, Melvin Bouva heeft onlangs een beleefdheidsbezoek gebracht aan waarnemend president van de Bolivariaanse Republiek Venezuela, Delcy Rodríguez, in Caracas
Suriname

Bouva bespreekt olie, handel en landbouw in Venezuela

kreek maja dam
Suriname

Sluizen en kreek Manja Dam onder handen voor betere doorstroming

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws