• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bezorgdheid binnen zakenwereld Suriname over mogelijk afluisteren mobiele telefoons

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 september 2024 22:00 - Geüpdatet op 30 september 2024 02:48
in Suriname
man stress depressief hoofdpijn

De redactie van GFC Nieuws heeft zondag meerdere bezorgde reacties ontvangen van personen binnen de Surinaamse zakenwereld.

Ze vragen zich af of hun mobiele telefoons mogelijk ook worden afgeluisterd. Deze zorgen komen na een bericht van GFC over het mogelijk afluisteren van rechters in Suriname met de Pegasus-2 software.

Pegasus-2 is een krachtige spionagesoftware ontwikkeld om mobiele apparaten ongemerkt te infiltreren.

Het kan gesprekken afluisteren, tekstberichten lezen, en zelfs toegang krijgen tot de camera en microfoon van de telefoon zonder dat de gebruiker dit merkt.

Bij Pegasus-2 kan er zelfs een risico bestaan dat het toestel niet volledig “uit” staat, zelfs wanneer dit zo lijkt.

In bepaalde gevallen kan de software een zogenaamde “fake shutdown” uitvoeren.

Dit betekent dat het scherm en bepaalde functies zijn uitgeschakeld, maar de microfoon en andere sensoren nog steeds actief zijn, waardoor er toch meegeluisterd kan worden.

De software kan via onopvallende links of zwakke plekken in besturingssystemen worden geïnstalleerd.

Personen die zich zorgen maken over mogelijke afluisterpraktijken kunnen letten op signalen zoals een plotselinge afname van de batterijduur, oververhitting van het toestel of verhoogde datagebruik.

Daarnaast wordt aangeraden om altijd de nieuwste software-updates te installeren en verdachte links in berichten te vermijden.

Deskundigen adviseren om bij twijfel gespecialiseerde IT-beveiligingsbedrijven in te schakelen die telefoons kunnen scannen op ongeautoriseerde software zoals Pegasus-2.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Mini Caribbean Expo biedt Surinaamse ondernemers exportpodium
Suriname

VSB in gesprek met Bladex over financiering en investeringskansen in Suriname

inflatie geld economie valuta
Suriname

Inflatie Suriname neemt toe onder invloed van wisselkoers en tarieven

HIV
Gezondheid

Volksgezondheid waarschuwt voor misleidende informatie over hiv op sociale media

mas bij openbaar ministerie
Suriname

MAS en Openbaar Ministerie versterken samenwerking rond havenbeveiliging

hersen scan
Suriname

CT-scan AZP weer volledig operationeel

riolering riool verstopt
Suriname

Burgers betalen fors door uitblijven overheidsingrijpen bij verstopte rioolputten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws