• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bewoners Paramaribo- Noord zeggen niets te hebben aan excuses SWM

Ida Thornhill door Ida Thornhill
15 maart 2026 21:00
in Suriname
swm

Surinaamse Waterleiding Maatschappij

Diverse inwoners van Paramaribo-Noord hebben aan GFC Nieuws laten weten dat zij weinig waarde hechten aan de excuses van de Surinaamsche Waterleiding Maatschappij (SWM).

Het waterbedrijf kondigde aan dat er onderhoudswerkzaamheden zullen plaatsvinden aan het productiestation aan het William Kraanplein, waardoor bewoners rekening moeten houden met lage waterdruk of zelfs tijdelijk geen water uit de kraan.

De werkzaamheden staan gepland op komende maandag en woensdag tussen 08.00 en 18.00 uur. Volgens de SWM zijn de ingrepen nodig om het productiestation goed te onderhouden en de watervoorziening in Paramaribo te waarborgen.

Inwoners is geadviseerd om vooraf water op te slaan.

Bewoners spreken van terugkerend probleem

Voor veel huishoudens klinkt die uitleg echter bekend. Zij stellen dat het vaker voorkomt dat onder het mom van werkzaamheden wordt aangekondigd dat de waterdruk zal wegvallen of dat er helemaal geen water uit de kraan komt.

“Hoeveel keer per jaar is de SWM met dit verhaal gekomen?” zegt Sheryl Gallant uit het noorden van de hoofdstad.

“Dus omdat ze moeten werken aan hun leidingnet moeten wij steeds zonder water zitten? Wij hebben niets aan verontschuldigingen, maar wel iets aan een normale waterdruk.”

Kritiek op communicatie van het waterbedrijf

Volgens verschillende klanten geeft het feit dat de SWM vooraf meldt dat er een probleem met de waterdruk kan ontstaan, het bedrijf nog niet het recht om de situatie als minder ernstig te presenteren.

Critici stellen dat een aankondiging niet automatisch betekent dat het ongemak acceptabel is.

Zij vinden dat het waterbedrijf structurele oplossingen moet zoeken zodat huishoudens in Suriname niet telkens met onderbrekingen in de watervoorziening te maken krijgen.

Voor velen blijft de verwachting simpel: een stabiele waterdruk zonder terugkerende verrassingen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

schiphol vliegtuig boeing
Lifestyle

Pensionado’s kiezen donkere maanden in Nederland voor verblijf in Suriname

startsein bouw ict centrum
Suriname

Startsein bouw ICT-centrum in Brownsweg voor digitale ontwikkeling binnenland

vaccineer
Suriname

Suriname onderzoekt inzet vaccin tegen chikungunya

supermarkt winkelen boodschappen
Suriname

EZOTI gaat strenger toezien op prijzen van basisgoederen

jongeren para
Suriname

Jongerenorganisatie vraagt aandacht voor kansen voor jongeren in Para

marwina ziekenhuis misiekaba
Suriname

Werkbezoek minister legt focus op versterking zorg in oosten Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws