• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bewoners Esther Stichting zijn leefsitiutie meer dan zat

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
24 januari 2023 05:12 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 07:40
in Nieuws
esther stichting

GFC NIEUWSREDACTIE- Bewoners van de Surinaams ouderenopvanghuis, Esther Stichting, verenigd in het Bewoners Collectief hebben de poorten maandag dichtgehouden voor coördinator Sila Deel die belast is met de leiding.

Voorzitter Robert Knot zegt dat de leefomstandigheden van de bewoners enorm slecht is. De coordinator is volgens hem niet in staat en capabel om de problemen op te lossen.

Het ministerie van Sociale Zaken & Volkshuisvesting is hiervan geruime tijd op de hoogte gesteld, maar er is geen actie ondernomen. Knot hoopt dat de regering heel gauw inspringt om de situatie te verbeteren.

Er heerst al langere tijd onvrede bij het opvanghuis. De huisvesting laat te wensen over, huisjes worden aangevreten door houtluizen en de tuin wordt niet goed onderhouden. Het gras groeit te hoog en trekt slangen aan.

Vorig jaar is begonnen om de septic tanks op te knappen, maar de werkzaamheden zijn niet afgerond, waardoor er een zeer onhygiënische situatie ontstaat. Bij hevige regens loopt het terrein onder, zoals vrijdag het geval was. Het stinkt dan overal en er is veel overlast van vliegen.

De Esther Stichting werd in 1951 opgericht ten behoeve van de leprapatiënten. Maar sinds de ziekte in Suriname onder controle is, worden huisjes bewoond door seniorenburgers en mensen met een lichamelijke beperking.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

secretariaat carische haven
Suriname

Suriname wordt regionale hub voor Caribische havens: PMAC vestigt hoofdkantoor in Paramaribo

MSDSUAID
Gezondheid

McDonald’s Suriname versterkt zorgsector met gerichte maatschappelijke bijdragen

senioren ouderen bejaarden
Suriname

VSB roept op tot integrale en rechtvaardige herziening pensioenstelsel

broodjesproject schoolvoeding
Suriname

Ernstige zorgen over kwaliteit en voedselveiligheid Schoolbrodenproject

dnl training landbouw
Suriname

DNL versterkt zelfvoorziening met succesvolle landbouwtraining

sts nickerie
Sport

STS Nickerie verdedigt Surinaamse eer op scholenvoetbaltoernooi in Guyana

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws