• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Bevelhebber Kioe A Sen bezoekt Brazilië voor versterking bilaterale banden

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
24 oktober 2024 08:25
in Suriname
kioe e asen nl leger

Brigadegeneraal Werner Kioe A Sen, bevelhebber van het Nationaal Leger, bracht afgelopen week een officieel bezoek aan de Bevelvoerings- en Stafschool van de Braziliaanse Landmacht (ECEME) in Rio de Janeiro, Brazilië.

Dit bezoek had als doel de samenwerking tussen de Surinaamse defensieorganisatie en ECEME verder te verstevigen.

Hij uitte zijn dankbaarheid aan de school voor de ondersteuning geboden en voor het leveren van vier docenten aan de in december 2023 geïmplementeerde Bevelvoerings- en Stafcursus in Suriname, de hoogste militaire opleiding in Suriname.

De bevelhebber werd ontvangen door Brigadegeneraal Mario Eduardo Moura Sassone, Commandant van ECEME, en hij woonde een presentatie bij over de structuur en missie van de school.

Deze sessie gaf vernieuwde inzichten in het hoger onderwijs binnen het Braziliaanse leger en de unieke rol die ECEME daarin speelt.

Tijdens zijn bezoek gaf generaal Kioe A Sen een presentatie over het Nationaal Leger, waarbij hij zijn ervaringen als oud-student van ECEME van 2016 deelde.

In zijn presentatie sprak hij over het belang van zijn afstudeeronderzoek welke hij in 2016 deed, waarin hij de noodzaak van een eigen Command and Staff Course (Bevelvoerings-en Stafcursus) voor Suriname benadrukte, een project dat geïmplementeerd werd in 2023.

Momenteel is de majoor Jerry Biswane van Suriname de opleiding aan het volgen op ECEME en hij rondt eind november dit jaar af.

Het bezoek heeft niet alleen de militaire diplomatie tussen Suriname en Brazilië versterkt, maar ook bijgedragen aan de verdere professionalisering van de Surinaamse defensieorganisatie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

alcohol campagne verkee
Suriname

VVI en STIVASUR versterken samenwerking met BOSS-campagne tijdens Internationale Verkeersveiligheidsweek

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436889
Suriname

OGA voert grootschalige schoonmaak- en rioolwerkzaamheden uit in Paramaribo

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436858
Suriname

Delegatie ex-militairen opnieuw gehoord door regering

handboeien arrest aanhouding verdachte
Suriname

KPS: 236 aanhoudingen en tientallen ernstige incidenten in zes weken

zijin rosebel goldmines goudwinning
Suriname

Parlement en samenleving eisen onafhankelijk onderzoek na dodelijk incident Royal Hill

Drugs in Suriname
Suriname

Politie treft drugs aan op meerdere locaties in Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws