• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Beste Bachelor-afgestudeerde Rechtenstudent overhandigt thesis aan minister Ramdin

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
27 april 2022 09:22
in Nieuws
7 Beste Bechelor

GFC NIEUWSREDACTIE- Abigail Mohammedamin, de beste afgestudeerde van de Bacheloropleiding in de Rechtswetenschap aan de Faculteit der Juridische Wetenschappen aan de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS), heeft haar thesis overhandigd aan minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS).

Met het onderwerp ‘Dubbele belasting in Internationaal context’, heeft zij het belang van het hebben van belastingverdragen in het kader van het stimuleren van Foreign Direct Investment (FDI) in Suriname, onderzocht.

Mohammedamin heeft met het schrijven over dit onderwerp een beeld kunnen scheppen over dubbele belastingen als een obstakel voor de groei van buitenlandse investeringen in Suriname.

Belangrijk voor het aantrekken van buitenlandse investeringen is dat een buitenlandse investeerder niet aanloopt tegen dubbele belastingen over de winsten, die hij in Suriname hoopt te maken.

De pas afgestudeerde gaf aan dat dit onderzoek kan bijdragen bij het vormen van maatregelen door de overheid, waarmee het aantrekken van FDI naar Suriname wordt bevorderd. Dit kan ervoor zorgen dat Suriname verrijkt wordt met kennis en kapitaal om haar natuurlijk potentieel verder te ontwikkelen, waardoor onze economie wordt versterkt ten bate van de welvaart en welzijn in Suriname.

In haar thesis heeft Mohammedamin enkele aanbevelingen gedaan die de regering moeten prikkelen op korte termijn stappen te ondernemen om deze welvaart te bereiken.

Minister Ramdin was zeer ingenomen met deze prestatie, ook vanwege de aanbevelingen, onder andere, om Suriname als volwaardig lid van de CARICOM, op korte termijn het CARICOM-belastingverdrag te ratificeren. De bewindsman gaf mee dat dit zeker wordt meegenomen in de CARICOM-vergaderingen die gehouden zullen worden in Suriname.

Mohammedamin vermeldde dat zij in het eerste jaar, in 2018, alle vakken behaalde, waardoor zij in aanmerking kwam voor plaatsing op de ‘Dean’s List’ en daarvoor een ‘Outstanding achievements award at the Bachelor Programme of the Faculty of Law’ verkreeg.

Mis dit niet:

VP Rusland: continuïteit SLM moet samengaan met verantwoord financieel beleid

Sociale Zaken wil 90 procent handmatige administratie verder digitaliseren

Zij gaf aan inmiddels werkzaam te zijn maar tegelijkertijd te werken aan haar masterstudie aan de AdeKUS.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Regering evalueert maandelijkse steun van SRD 2 miljoen aan SLM.
Suriname

VP Rusland: continuïteit SLM moet samengaan met verantwoord financieel beleid

Problemen bij Sociale Zaken vragen om structurele aanpak.
Suriname

Sociale Zaken wil 90 procent handmatige administratie verder digitaliseren

Benzinecap kost staat SRD 350 miljoen per maand
Suriname

Vicepresident Rusland: benzinesubsidie niet onbeperkt houdbaar

NH-minister David Abiamofo.
Suriname

Lage waterstand Afobaka en stijgend stroomverbruik zorgen voor extra druk op elektriciteitsvoorziening

Gebrek aan crisisopvang legt kwetsbaarheid kinderbescherming bloot.
Suriname

Crisisopvang voor kinderen blijft knelpunt in Suriname

Nickerie vraagt om duidelijkheid over aanpak criminaliteit.
Suriname

Bevolking Nickerie wil meer duidelijkheid over veiligheid en politieoptreden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws