• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Berichten over eerste dode door vervuild water te Brokopondo gaan viraal op social media

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
31 mei 2023 13:01 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:39
in Nieuws
mogelijke dode door vervuild water brokopondo

GFC NIEUWSREDACTIE- In Suriname gaat een bericht over een mogelijke eerste dode als gevolg van vervuild water in Brokopondo viraal op social meida.

Het bericht werd geplaatst door activiste Maisha Neus. Volgens haar gaat het om een minderjarig kind in Brokopondo dat is overleden na het drinken van water uit dit gebied.

De autoriteiten hebben nog niet gereageerd op dit bericht.

Dinsdag deelde waarnemend president Ronnie Brunswijk het parlement mee dat het drinkwater in Brokopondo veilig is. HIJ benadrukte dat er geen cyanide in het stuwmeer is aangetroffen en dat eerdere mededeling over een hoge cyanide waarde in het water van het meer een misverstand was tussen het Nationaal Instituut voor Milieuonderzoek in Suriname (NIMOS) en de commissie Ordening Kleinschalige Goudsector.

“Er is tot nu toe geen cyanide in het meer aangetroffen. De eerste twee samples zijn in een mijn genomen waar cyanide houdende producten worden opgeslagen en niet in het meer”, legde Brunswijk uit.

Hij zei dat voor de drinkwatervoorziening in Brokopondo er op twee locaties gebruik wordt gemaakt van water uit het meer. Het water wordt door SWM gezuiverd en gedistribueerd voor de gemeenschap.

Foto: Deze foto wordt gedeeld op social media van een minderjarig kind dat mogelijk is overleden na het drinken van vervuild water in het Brokopondo-gebied)

Mis dit niet:

President Simons vandaag vertrokken naar VS voor Algemene Vergadering van de VN

Derde politieagent aangehouden in onderzoek naar diefstal van in beslag genomen kwik

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

President Simons
Suriname

President Simons vandaag vertrokken naar VS voor Algemene Vergadering van de VN

Verdachte werkzaam bij Regio Bijstandsteam Paramaribo.
Suriname

Derde politieagent aangehouden in onderzoek naar diefstal van in beslag genomen kwik

fast food hamburger
Lifestyle

‘Je hamburger straks per drone bezorgd in Suriname’

Surinam Airways Airbus PZ-TCW
Suriname

KLM, Curaçao, SLM, brand aan boord? Pinas haalt hard uit naar Surinamers die niet goed lezen

Grote schade na brand aan Goton Royongweg.
Suriname

Brand verwoest woning, spuitinrichting en 19 voertuigen in Wanica

LVV heeft maatregelen getroffen na de bevestiging van vogelgriep op een pluimveebedrijf in Paramaribo, waar meer dan 5.000 kippen zijn gestorven. Foto: CDS
Suriname

Vogelgriep in Paramaribo: ruim 5.000 kippen dood, bedrijven binnen 3 kilometer gecontroleerd

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws