• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Bennie Miranda: NDP is zwak en is bang voor Chan en de VHP

Politiek is geen liefde

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
7 September 2025 10:00
in Suriname
Bennie miranda mieranda

De gewezen VHP-propagandist en politieke criticus Bennie Miranda spaart zijn woorden niet.

Volgens hem is het functioneren van het Openbaar Ministerie (OM) onder leiding van procureur-generaal (pg) Garcia Paragsingh een regelrechte ramp.

“Met deze pg aan het hoofd zal geen enkel corruptieschandaal van de vorige regering-Santokhi strafrechtelijk onderzocht worden. En de politie? Die zal geen enkele ex-bewindsman durven arresteren,” stelt Miranda scherp.

Zijn kritiek richt zich niet alleen op het OM, maar ook op de huidige minister van Justitie en Politie, Harish Monorath. “Hij is nog erger dan zijn voorganger Kenneth Amoksi. Ook Monorath is door de ABOP naar voren geschoven, maar hij doet nog minder dan Amoksi,” aldus Miranda.

Hij wijst erop dat tijdens de regering-Santokhi bijna op alle ministeries fraude is gepleegd, waarmee de staat voor miljoenen SRD’s is benadeeld.

Toch blijft vervolging uit. “Waar wacht justitie op? Waarom zien we geen enkele verantwoordelijke achter de tralies verdwijnen?” vraagt hij zich af.

Daarnaast spaart hij de NDP-fractie in De Nationale Assemblee niet. “NDP-parlementariërs draaien in het rond en maken mode. Waarom zijn jullie zo bang? Chan is niet iemand om bang voor te zijn. Toch lijken jullie een beleid te voeren dat wordt geleid door de VHP.”

Volgens Miranda mist de NDP slagkracht en daadkracht. “Politiek is geen liefde. Ik praat niet voor de NDP, maar ik vind hun beleid zwak. Ik steun de president, maar als het Chan was, zou hij niet met jullie spelen.”

De boodschap van Miranda is glashelder: zolang er geen harde actie komt van justitie, zullen corruptieschandalen uit het verleden ongestraft blijven – en blijft het vertrouwen van de samenleving in de rechtsstaat verder afbrokkelen.

ShareTweetSend

Meer berichten

Kaarsen
Suriname

Vrouw die slachtoffer werd van verkrachting in Suriname overleden

Corruptie omkoping fraude
Suriname

Politieke waarnemers: ook oud-ministers horen in de cel te belanden

indianen en inheemsen cultuur
Suriname

Inheemse leiders waarschuwen: Zonder oplossing dreigt nieuwe tragedie rond Grassalco

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws