• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Beleggers mogen contact maken met hun bank over termijndeposito van 20%

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 juni 2021 15:01
in Nieuws
GELD1

GFC NIEUWSREDACTIE- Beleggers mogen ingaande 14 juni contact opnemen met hun algemene bank over het 3-maands termijndeposito dat banken ten behoeve van de Centrale Bank van Suriname (CBvS) tegen 20% rente op jaarbasis zullen aanbieden.

Rechtstreekse belegging via de CBvS is niet mogelijk.

Bepaalde algemene banken zullen vanaf 14 juni het termijndepositocontract afsluiten met hun cliënten, terwijl andere algemene banken de aanvraag van het termijndeposito vanaf 14 juni zullen verzamelen en een gezamenlijke ingangsdatum van 1 juli afspreken.

BEKIJK OOK MEER GFC NIEUWS: Hebben Surinaamse politici mogelijk een laag intelligentieniveau?

Beleggen kan met uw giro en/of spaarmiddelen bij de banken of met cash SRD’s. Er geldt een minimale inleg van SRD 5000.

Algemene banken zijn vrij om beleggers die met cash SRD’s naar de bank komen een financiële prikkel te geven, zoals een hogere rente.

De algemene banken zullen de aangetrokken middelen aanhouden bij de CBvS. Op vervaldatum zal de CBvS de hoofdsom, rente en kostenvergoeding voor de algemene banken overmaken.

De CBvS heeft in dit kader middels een garantstellingsbrief naar de banken de hoofdsom, de rente en kostenvergoeding vastgelegd.

De algemene banken zullen vervolgens de hoofdsom en rente op vervaldatum overmaken naar de beleggers, conform het termijndepositocontract tussen de algemene bank en haar cliënt.

Mis dit niet:

NDP-parlementariër Le-roy Doorson betrekt diaspora in Nederland bij toekomst van Coronie

Enviromental Crime Unit onderzoekt mogelijke link tussen goudwinning en vissterfte in Saramaccarivier

De CBvS en de algemene banken roepen het publiek nogmaals op om maximaal gebruik te maken van deze beleggingsmogelijkheid, vooral met uw cash SRDs, aangezien dit 3-maands termijndeposito niet alleen een aantrekkelijk rendement oplevert, maar ook zal bijdragen aan de verdere stabilisering van de wisselkoers.

BEKIJK MEER GFC NIEUWS: KLIK HIER

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Dialoog met Coronianen in Nederland
Suriname

NDP-parlementariër Le-roy Doorson betrekt diaspora in Nederland bij toekomst van Coronie

Autoriteiten doen onderzoek naar goudwinningslocatie in Gunsi
Suriname

Enviromental Crime Unit onderzoekt mogelijke link tussen goudwinning en vissterfte in Saramaccarivier

Illustratiefoto.
Suriname

Politie versterkt drone-unit met nieuwe drone voor effectievere criminaliteitsbestrijding

Regering zet in op juridische oplossing voor Surinaamse diaspora-voetballers
Suriname

Wetswijziging moet paspoortproblemen diaspora-voetballers definitief oplossen

fraser henk
Sport

Henk Fraser: ‘Ik begrijp dat ik me moet bewijzen’

Suriname verdiept samenwerking met UNIDO, Jamaica, IDB en regionale partners
Suriname

Minister Baasaron zet internationaal in op economische samenwerking en investeringen voor Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws