• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Belastingdeskundige vraagt om consistentie bij Openbaar Ministerie in voertuigimportzaken

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
4 juli 2024 16:03
in Suriname
Screenshot 2024-07-04 160209

Een belastingdeskundige heeft zich in gesprek met GFC Nieuws kritisch uitgelaten over de consistentie van het Openbaar Ministerie (OM) in Suriname met betrekking tot het vervolgen van topondernemers die voertuigen met ondergefractureerde waarde importeren.

Deze opmerkingen komen naar aanleiding van de aanhoudende vervolging van Jean Mixon, beter bekend als Saya, die beschuldigd wordt van het invoeren van een auto met valse papieren.

Saya, een ondernemer, voorzitter van Team Haïti, en VHP-lid, werd in oktober 2022 na een politie-inval bij zijn bedrijfspand aan de Hofstraat en afstemming met het OM in verzekering gesteld.

Het Corruptie Onderzoek Team (COT) is betrokken bij deze zaak, waarin een Aston Martin Vantage V12 met een waarde van ruim 250.000 euro centraal staat. Saya’s reactie op de beschuldigingen was dat het om ‘law law sani’ gaat.

Hoewel Saya in januari 2023 in vrijheid werd gesteld, loopt de zaak nog steeds.

De belastingdeskundige stelt dat het OM, in overeenstemming met het gelijkheidsbeginsel, niet enkel Saya moet vervolgen, maar ook alle andere topondernemers die zich schuldig maken aan onderfacturering.

De oproep benadrukt de noodzaak voor een eerlijke en consistente aanpak bij de handhaving van de wet.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Wijnerman
Suriname

Regering vraagt drie jaar uitstel voor volledige invoering Comptabiliteitswet 2024

Kaarsen
Suriname

UMA-directeur pleit voor hardere aanpak: dood door schuld in het verkeer nu consequent handhaven

[Aggregator] Downloaded image for imported item #438254
Suriname

QRT houdt verdachte aan in oplichtingszaak rond verkoop via sociale media

[Aggregator] Downloaded image for imported item #438248
Suriname

EZOTI en Stichting LOKEO tekenen MoU voor versterking lokale economie West Klaaskreek

intentieverklaring ministers over kinderbeleid
Suriname

Overheid zet koers naar inclusie met nieuwe standaarden voor kinderen met beperking

currie
Suriname

Minister Currie: extra maatregelen voor continuïteit onderwijs in heel Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws